SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna Savunma Bakanlığı: Kıyiv bölgesinin tamamı işgalden kurtarıldı

Haber Giriş Tarihi: 03.04.2022 10:48
Haber Güncellenme Tarihi: 03.04.2022 10:54
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna Savunma Bakanlığı: Kıyiv bölgesinin tamamı işgalden kurtarıldı

Ukrayna Savunma Bakanlığı, Kıyiv bölgesinin tamamının Rus işgalden kurtarıldığını açıkladı. İrpin Belediye Başkanı Oleksandr Markuşin, şehrin etrafındaki köylerin de işgalden temizlendiğini bildirdi.

Ukrayna ordusu, işgal altına alınan şehirleri kurtarmaya devam ediyor. Ukrayna Savunma Bakan Yardımcısı Anna Malyar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İrpin, Buça, Gostomel ve Kıyiv bölgesinin tamamının Rus işgalinden kurtarıldığını duyurdu.

Київська область стала вільною від російських окупантів UKRAYNA ORDUSU, ŞEHRİN ÇEVRESİNDEKİ TÜM KASABALARI DA İŞGALCİLERDEN TEMİZLEDİ

İrpin Belediye Başkanı Oleksandr Markuşin, Kıyiv bölgesinin işgalci Rus ordusunun işgalinden kurtarıldığına dikkat çekerek: “Ukrayna ordusu, İrpin şehrin çevresindeki tüm kasaba ve köylerin de işgalcilerden temizlendi.” ifadesini kullandı.

Ayrıca Markuşin, kentteki molozların temizlendiğini, kalan sakinlere yiyecek ve ilaç dağıtımı yaptıklarını, mayın tehlikesi nedeniyle kentin henüz tam güvenli olmadığının altını çizdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.