SON DAKİKA
Hava Durumu

Uluslararası Öğrenciler için “Osmanlı Dünyası” programı

Osmanlı tarihine ve Osmanlıca’ya ilgi duyan Türkiye Burslusu uluslararası öğrenciler için Osmanlı Dünyası Bahar Okulu başlıklı özel bir program düzenleniyor.

Haber Giriş Tarihi: 25.02.2018 10:29
Haber Güncellenme Tarihi: 25.02.2018 10:28
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Uluslararası Öğrenciler için “Osmanlı Dünyası” programı

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü arasından imzalanan protokol çerçevesinde, Türkiye’de yükseköğrenim gören uluslararası öğrenciler için Osmanlıca, Osmanlı tarihi, kültür ve medeniyeti, coğrafyası, diplomasisi, yönetim anlayışı, arşivcilik, bilgi ve belge yönetimi gibi konuları kapsayan 12 haftalık bir program hazırlandı.

Türkiye Bursları sitesinden yapılan açıklamaya göre, Osmanlı Dünyası Bahar Okulu Ankara ve İstanbul’da 13 Mart 2018 Salı günü başlayacak.

Ders programı ve içeriği hakkındaki bilgilerin programın ilk gününde arşiv yetkililerince katılımcılara bildirileceği kaydedildi.

 

Program Ankara’da Cumhuriyet Arşivi Daire Başkanlığı’nda yapılacak.

Ankara Adresi: Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü, Gayret Mahallesi 95. Sokak No:3 06170 Yenimahalle/ANKARA

Tel: (0312) 344 59 09

 

Programın İstanbul’da yapılacağı yer ise Osmanlı Arşivi Daire Başkanlığı olacak.

İstanbul Adresi: Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü, Osmanlı Arşivi Daire Başkanlığı, İmrahor Cad. Sadabad Mevkii Kağıthane/İSTANBUL

Tel: (0212) 314 90 00

Başvuruların http://bit.ly/2oeuRfh linkinden yapılabileceği belirtildi. Son başvuru tarihi ise 7 Mart 2018 olarak belirlendi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.