SON DAKİKA
Hava Durumu

Yeni atanan Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Roman Nedilskıy görevine başladı

Yeni atanan Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Roman Nedilskıy görevine başladı

Haber Giriş Tarihi: 19.11.2021 11:44
Haber Güncellenme Tarihi: 19.11.2021 12:29
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Yeni atanan Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Roman Nedilskıy görevine başladı

Kasım ayının başında görevine başlayan Ukrayna’nın yeni İstanbul Başkonsolosu Roman Nedilskıy (Roman Nedilskyi), Fener Rum Patriği Bartholomeos ile görüştü ve İstanbul’daki Uluslararası Taras Şevçenko Lisesini ziyaret etti. 

Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosu olarak atanan Roman Nedilskıy, 1 Kasım 2021’de Türkiye’deki görevine başladı. Başkonsolos Nedilskıy, 17 Kasım’da İstanbul’daki Ukrayna Kültür Merkezine bağlı Uluslararası Taras Şevçenko Lisesini ziyaret etti. Lise öğretmenleri ve öğrencileriyle bir araya gelen Başkonsolos, iş birliği yapmaya, liseye yardım sağlamaya ve lisenin Başkonsolosluk ile birlikte yürüteceği projelere destek vermeye hazır olduğunu bildirdi.

FENER RUM PATRİĞİ BARTHELEMEOS İLE GÖRÜŞTÜ

Bir önceki gün ise Başkonsolos Nedilskıy, Fener Rum Patriği Bartholomeos ile görüştü. Görüşmede, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy ve Dışişleri Bakanı Dmıtro Kuleba'nın selamlarını ve en iyi dileklerini ileten Başkonsolos, Patrik Bartholomeos’a Ukrayna’ya verdiği destek için teşekkür etti.

UKRAYNA İSTANBUL BAŞKONSOLOSU ROMAN NEDİLSKIY KİMDİR?

Roman Nedilskıy, 1982 yılında Ukrayna’nın Ternopil bölgesinde dünyaya geldi. 2004 yılında Lviv Ivan Franko Milli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Fakültesinden mezun oldu. Ukrayna Dışişleri Bakanlığında 2005 yılından beri görev yapan Nedilskıy, İstanbul Başkonsolosu görevine atanmadan önce Ukrayna Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Hizmetleri Departmanı Müdür Yardımcısı görevini yaptı. 2. Kategori Olağanüstü ve Tam Yetkili Maslahatgüzar diplomatik rütbesine sahip Nedilskıy evli ve iki çocuk babasıdır.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.