SON DAKİKA
Hava Durumu

Zelenskıy: Canköy, Yalta, Kezlev mutlaka işgalden kurtarılacak

Haber Giriş Tarihi: 19.09.2022 11:54
Haber Güncellenme Tarihi: 19.09.2022 11:54
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Zelenskıy: Canköy, Yalta, Kezlev mutlaka işgalden kurtarılacak

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Ukrayna topraklarının tamamen işgalden kurtarılacağını ifade ederek, “Şu an cephede bir durgunluk yok, Ukrayna topraklarının kurtarılmasının bir sonraki aşaması için hazırlıklar var” dedi.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Ukrayna’nın işgal altında bulunan topraklarını kurtarmak için yeni hazırlıklar yaptığını açıkladı. Zelenskıy dün akşam yayımladığı hitapta, “İzüm (İzyum), Balakliya, Kupyansk, Harkiv bölgesinde işgalden kurtarılan kent ve köylerin isimleri şu an her yerde duyuluyor. İşgalden kurtardığımız zaman Mariupol, Melitopol ve Herson hakkında da herkes konuşacak. Donetsk, Gorlivka ve Lugansk bunlar da konuşulacak. Ve tabii ki Yalta, Canköy, Kezlev (Yerpatoriya) da. Mutlaka.” dedi.

Ukrayna topraklarının tamamının işgalden kurtarılması gerektiğini vurgulayan Zelenskıy, “Belki bazıları şu an bir dizi zaferden sonra bir durgunluk yaşadığımızı düşünüyor. Bu durgunluk değil. Bu, bir sonraki aşama için hazırlıktır. Hepimiz için çok önemli olan kelimelerin duyulması için. Çünkü Ukrayna tamamen özür olmalıdır.” ifadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.