SON DAKİKA
Hava Durumu

Zelenskıy: Ruslar işgal altındaki Kırım'ı büyük bir askeri üsse dönüştürdü, Karadeniz ve Azak'ı dünyanın en tehlikeli denizleri haline getirdi

Haber Giriş Tarihi: 15.04.2022 09:56
Haber Güncellenme Tarihi: 15.04.2022 10:09
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Zelenskıy: Ruslar işgal altındaki Kırım'ı büyük bir askeri üsse dönüştürdü, Karadeniz ve Azak'ı dünyanın en tehlikeli denizleri haline getirdi

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, işgalci Rus ordusunun 2014'ten beri Ukrayna'ya saldırdığını, Kırım'ı büyük bir askeri üsse dönüştürdüğünü, Karadeniz ve Azak'ı dünyanın en tehlikeli denizleri haline getirdiğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Zelenskıy, son sekiz yıl içinde işgalci Rusya'nın saldırıları sonucu 14 bin Ukraynalının hayatını kaybettiğini söyledi.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy (Volodimir Zelenski) son yayınladığı video mesajda, Rusya'nın Ukrayna'ya karşı başlattığı haksız ve işgal savaşının 24 Şubat'ta başlamadığını, Rus ordusunun 2014'ten beri Ukrayna'ya saldırdığını kaydetti. Cumhurbaşkanı Zelenskıy, Rusların, (bugün işgal altındaki) Kırım'ı ele geçirerek büyük bir askeri üsse dönüştürdüğünü, Karadeniz ve Azak'ı dünyanın en tehlikeli denizleri haline getirdiklerini vurgulayarak şunları dile getirdi:

"Bizim Donbas'ımızda korkunç ve sonu gelmeyen savaş başlattılar. 8 yıl boyunca insanlarımızı öldürdüler. Bu süre zarfında 14 bin insan öldü."

Öte yandan Zelenskıy, Ukrayna'ya karşı tüm bu yapılan haksızlıklar karşı dünyanın sessiz kalması nedeniyle Rusya'nın kapsamlı savaş başlattığını ifade etti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.