SON DAKİKA
Hava Durumu

İşgalcilerden düzmece iddialar ile Kırım sakinlerine baskı!

Rusya Federal Güvenlik Servisi, işgal altındaki Kırım'ın Akyar bölgesinde güya Ukrayna istihbaratı ile işbirliği içinde olduğu iddiasıyla iki kişiyi alıkoydu.

Haber Giriş Tarihi: 27.02.2023 19:18
Haber Güncellenme Tarihi: 28.02.2023 00:06
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İşgalcilerden düzmece iddialar ile Kırım sakinlerine baskı!

Rus işgali altındaki Kırım’da işgalcilerin Ukrayna yanlısı olduğu iddiasıyla Kırım sakinlerine baskıları devam ediyor.

Rusya Federal Güvenlik Servisi, güya Ukrayna istihbaratınca askeri tesislerde görev alarak çalıştığı iddiasıyla iki Akyar sakinini alıkoyduğu bildirildi.

İŞGALCİLERDEN DÜZMECE İDDİALAR İLE KIRIM SAKİNLERİNE BASKI!

İşgalciler, 1979 ve 1995 doğumlu iki kişi hakkında, "Rusya Savunma Bakanlığı tesislerine ait bilgilerin sızdırılması hakkında para ödülü karşılığında bilgi almak için Ukrayna özel servisleriyle temasa geçtiler. Bu durum devletin yurtdışındaki savunma kabiliyetine zarar verebilir” açıklaması yapıldı.

İşgalcilerin iddiasına göre, 1979 doğumlu kişi, Ukrayna Güvenlik Teşkilatına ait askeri tesislerin yeri hakkında sözde bilgi toplamak için istihbarat görevleri yürütüyordu. Ayrıca, bu bilgileri mail yoluyla bazı yerlere ilettiği iddia edildi.

Rus işgalci yönetimi, ikinci kişinin ise bir telefon görüşmesinde Ukrayna Dış İstihbarat Servisi ile gizlice işbirliği yapma niyeti olduğu ileri sürüldü.

İlgili İçerikler
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.