SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırım'da işgalciler tren istasyonlarına askeri teçhizat yerleştiriyor

Ateş isimli gizli direniş hareketi, Rus ordusunun askeri teçhizatını Kırım'daki tren istasyonlarında konuşlandırdığını bildirdi.

Haber Giriş Tarihi: 13.02.2024 13:00
Haber Güncellenme Tarihi: 13.02.2024 16:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırım'da işgalciler tren istasyonlarına askeri teçhizat yerleştiriyor

Rus işgal güçleri, Kırım’da sivil tesislerini kalkan olarak kullanıyor.  “Ateş” isimli gizli direniş hareketi işgalcilerin askeri teçhizatı tren istasyonlarında yerleştirdiğini bildirdi.

Rus işgali altındaki Kırım başta olmak üzere işgal altındaki Ukrayna topraklarında faaliyet gösteren “Ateş” isimli gizli direniş hareketi, işgalcilerin Sarabuz (Gvardeyskoye) kasabasındaki tren istasyonunda askeri teçhizatı yerleştirdiğini aktardı. Ateş ajanlarının tren istasyonunda en az 10 aracını tespit ettiğini belirtilen açıklamada, “İşgalciler, askeri teçhizatını konuşlandımak için sivil altyapıyı kendi çıkarları için kullanmaya devam ediyor. Ayrıca ekipmanın hızlı bir şekilde yüklenmesini sağlamak amacıyla teçhizatı tren istasyonlarına yerleştiriyor.” denildi.

"KIRIM'I İŞGALDEN KURTARMAK İÇİN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ!"

Ateş direniş hareketi, “Rusya’nın Kırım'ı suç amacıyla kullanmasına izin vermeyeceğiz ve onun bir an önce özgürleştirilmesi için her şeyi yapacağız.” açıklamasında bulundu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.