SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırım Milli Varlık Vakfı ile Mıkolayiv bölgesi arasında mutabakat anlaşması imzalandı

Rusya Federasyonu'nun Ukrayna'ya yönelik silahlı saldırısından etkilenen bölge halkının yaşam koşullarını iyileştirmek amacıyla Kırım Milli Varlık Vakfı ile Mıkolayiv bölgesi arasında mutabakat anlaşması imzalandı.

Haber Giriş Tarihi: 05.04.2024 13:00
Haber Güncellenme Tarihi: 05.04.2024 16:41
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırım Milli Varlık Vakfı ile Mıkolayiv bölgesi arasında mutabakat anlaşması imzalandı

Mıkolayiv Bölgesi Askeri İdaresi Başkanı Vitaliy Kim ile Kırım Milli Varlık Vakfı Başkanı Lenur Mambetov, 4 Nisan 2024 tarihinde etkileşim ve iş birliğine ilişkin mutabakat anlaşmasını imzaladı.

Anlaşma çerçevesinde taraflar, Rusya Federasyonu'nun Ukrayna'ya yönelik silahlı saldırısından etkilenen bölge halkının çıkarlarına yönelik insani, kültürel, sosyal proje ve programları ortaklaşa uygulayacak.

Savaş nedeniyle zor günler yaşayan bölge sakinlerine destek veren Kırım Milli Varlık Vakfına teşekkür eden Kim, ayrıca çeşitli yönlerde işbirliğine hazır olduğunu ifade etti. Mıkolayiv Bölgesi Askeri İdaresi Başkanı, “Mutabakat anlaşmasının imzalanması yeni fırsatlar yaratıyor; birlikte daha fazlasını yapabilir ve bölgemizdeki insanların yaşamlarını iyileştirebiliriz” dedi

Öte yandan Lenur Mambetov, bölge yetkilileriyle ortak çaba gösterilerek insanlara kaliteli bir yaşam için gerekli her şeyin sağlanmasının mümkün olacağını kaydetti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.