SON DAKİKA
Hava Durumu

Adana'da "İşgal Altındaki Vatan: Kırım Fotoğraf Sergisi" açılıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Kırım Haber Ajansının ortak çalışmasıyla hazırlanan "İşgal Altındaki Vatan: Kırım fotoğraf sergisi" 26 Şubat 2018 Pazartesi günü açılıyor.

Haber Giriş Tarihi: 22.02.2018 22:03
Haber Güncellenme Tarihi: 22.02.2018 22:06
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Adana'da "İşgal Altındaki Vatan: Kırım Fotoğraf Sergisi" açılıyor

Kırım'ın işgalinin 4. yıl dönümünde Adana Büyükşehir Belediyesi, Kırım Haber Ajansı ile Adana ve Ceyhan Kırım Türkleri Derneğinin ortaklaşa hazırladığı fotoğraf albümü çalışması tamamlandı. Albümde yer alacak fotoğraflar, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün açılışını yapacağı "İşgal Altındaki Vatan: Kırım fotoğraf sergisi"nde sergilenecek.

Kırım'ın Rusya tarafından işgal edilmesi sürecinde QHA'nın çektiği fotoğraflardan oluşan "İşgal Altındaki Vatan: Kırım Fotoğraf Sergisi" Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Fuaye Alanında yer alacak.  26 Şubat 2018 tarihinde Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün yapacağı açılış saat 15.00'de gerçekleşecek.

Serginin organizasyonunda yer alan Ceyhan Kırım Türkleri Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Fatih Karayandı, 2014 yılında Kırım işgalinde yaşananlara ışık tutacağını ifade ederek, "Adana Ceyhan'da çok sayıda Kırım Türkleri var ve zaten Ceyhan ilçesi Kırım Türkleri tarafından kurulan bir ilçe. Serginin amacı burada yaşayan Kırım Türkleriyle, Kırımda yaşanan olayları buluşturmak ve olaylardan haberdar olunmasını sağlamak" dedi.

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.