SON DAKİKA
Hava Durumu

Ahtem Seitablayev film planlarını açıkladı

Kırım Tatar yönetmen Ahtem Seitablayev, gelecekte hayata geçireceği projeler ile ilgili bilgileri QHA muhabiriyle paylaştı.

Haber Giriş Tarihi: 24.04.2018 13:46
Haber Güncellenme Tarihi: 24.04.2018 16:23
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ahtem Seitablayev film planlarını açıkladı

1944 sürgününü konu alan “Kaytarma” filminin başrol oyuncusu ve yönetmeni Kırım Tatarı Ahtem Seitablayev, QHA muhabirine verdiği demeçte gelecek ile ilgili planlarını anlattı. Seitablayev, Ukrayna’da yolculuklar ile ilgili komedi filmini çekmeyi planlıyor ve birkaç tarihi film üzerinde çalışıyor.
 
QHA’ya konuşan Ahtem Seitablayev, “Ben ve ekibim şu anda, Ukraynalı yazar İvan Franko’nun hikayesi üzerine ‘Zahar Berkut’ başlıklı film için hazırlık yapıyoruz. Günümüzde çekim yeri, oyuncu seçimi, senaryo çalışmaları devam ediyor. Bunun dışında Konotop muharebesini konu alan film de hazırlık aşamasında. Ayrıca yakın zamanda bir komedi çekmeyi planlıyoruz. Komedinin konusundan söz etmek gerekirse, bu bir Ukrayna’da road movie (kahramanları yolculuk yapan film, yolculuk filmi) olacak. Bu, belirli bir anlamda aynı zamanda insanlar ve maceralar üzerinden ülkemizin tanıtımıdır” diye kaydetti.166231"KİBORGLAR"A UKRAYNA’DA BÜYÜK ÖDÜLAhtem Seytablayev’in Donetsk havalimanını savunan Ukraynalı askerleri konu alan “Kiborglar” adlı filmi, “En İyi Film” kategorisinde Ukrayna’da takdim edilen “Zolota Dziga” ulusal ödülüne layık görüldü.
 
Kiborglar filmi, Ukrayna’da gişe rekorlarını kırdı. Gösterime girdiği 2 ay içinde filmi 300 binden fazla seyirci izledi. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.