SON DAKİKA
Hava Durumu

Ankara'da Kırgızistan fotoğraf sergisi açıldı

Ankara'da Kırgızistan fotoğraf sergisi açıldı

Haber Giriş Tarihi: 01.10.2021 12:40
Haber Güncellenme Tarihi: 04.10.2021 10:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ankara'da Kırgızistan fotoğraf sergisi açıldı

Başkent Ankara’daki Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde, dün Kırgız Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının 30. yıl dönümü kutlamaları kapsamında "Kırgızistan Fotoğraf Sergisi" açıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde (TOBB), 30 Eylül 2021 tarihinde Kırgızistan fotoğraf sergisinin açılışı gerçekleşti. Kırgızistan Fotoğraf Sergisi'nin açılışı, Kırgız Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından yapıldı.

TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU'NDAN KIRGIZİSTAN BÜYÜKELÇİSİ ÖMÜRALİYEV'E TEŞEKKÜR

Rifat Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmasında, Kırgızistan ile ikili ilişkilerin çok değerli olduğunu vurgulayarak, Kırgızistan'da çeşitli sektörlerde 500'e yakın Türk sermayeli firmanın faaliyet gösterdiğini belirterek Kırgızistan'ın kalkınma çabalarına destek verdiğini, bu serginin de Türk-Kırgız kardeşliğinin güçlenmesine katkı sağlayacağına inandığını dile getirdi. Hisarcıklıoğlu konuşmasının sonunda, Kırgızistan Fotoğraf Sergisi'ni iş dünyası ile buluşturduğu için Büyükelçi Kubanıçbek Ömüraliyev'e teşekkür etti.

Kırgızistan Ankara Büyükelçiliğinin bildirdiğine göre, Büyükelçi Ömüraliyev, buradaki konuşmasında, Türkiye'nin Kırgızistan'a yatırımlarının artarak devam etmesini umduğunu belirterek, fotoğraf sergisinin hayata geçirilmesinden dolayı teşekkürlerini bildirdi.

KIRGIZİSTAN FOTOĞRAF SERGİSİ, 5 EKİM'E KADAR DEVAM EDECEK

Kırgızistan'ın tarihini, kültürünü, doğasını ve geleneksel yaşantısını betimleyen 60 tablonun yanı sıra Manas Destanı'ndan da kompozisyonların yer aldığı sergi, 5 Ekim 2021'e kadar devam edecek.

Sabırbek Börübay

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.