SON DAKİKA
Hava Durumu

Avianova Akmescit’e uçmaya hazırlanıyor

Haber Giriş Tarihi: 04.03.2011 15:49
Haber Güncellenme Tarihi: 04.03.2011 15:49
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Avianova Akmescit’e uçmaya hazırlanıyor
AKMESCİT/SİMFEROPİL, 04.03.2011 (QHA) - Rusya’nın düşük maliyetli (low-cost) havayolu şirketi Avianova, Moskova - Akmescit hattını açmaya hazırlanıyor.
Diğer masraflar da dahil olmak üzere 30 dolardan başlayan fiyatlarla bilet satarak Rusya’da yolcuların tercihi haline gelen Avianova, yaz sezonunda tatilcilere hizmet sunmak istiyor. Avianova, Moskovalı turistleri tatil yöresi Kırım’ın başkenti Akmescit’e (Simferopol) ve Ukrayna’nın Harkiv şehrindeki tatilcileri de Rusya’nın Karadeniz sahilindeki Soçi’ye taşımak için uygun fiyatta hizmet vermeyi planlıyor.
Avianova, Rusya Sivil Havacılık İdaresine gerekli başvuruları yaparak haftada 5 frekans için uçuş izni aldı. Havayolu, filo uygunluğu ve havalimanlarının sunacağı imkânlara göre bu iki hattın açılış tarihini daha sonra açıklayacağını bildirdi.
Ancak bu seferlerin başlaması bazı bürokratik engellere takılabilir. Daha önce bir başka düşük maliyetli havayolu olan WizzAir Ukrayna, Moskova’ya uçmak için 2009 yılında Ukrayna Sivil Havacılık İdaresi’nden izin almasına rağmen seferlere 2 yıldır başlayamıyor.

QHA
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.