SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa’da üç nesli parmak uçlarında buluşturan sergi

Ukraynalı ressam anne ile kızı ve torunun fırça kullanmadan parmaklarıyla tuvale yansıttıkları sanat eserleri Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sanat Galerisi’nde sergileniyor.

Haber Giriş Tarihi: 26.02.2018 11:08
Haber Güncellenme Tarihi: 26.02.2018 11:17
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Bursa’da üç nesli parmak uçlarında buluşturan sergi

Ukraynalı ünlü ressam Yelena Kulik, kızı Yelena Kulik junior ve torunu Anastasiya ile birlikte oluşturdukları Sevginin Enerjisi isimli resim sergisi Bursa Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşuyor.

Anne ile kızının ve torunun fırça kullanmadan parmak uçlarını kullanarak yaptıkları karma serginin açılışına Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosu Oleksandr Gaman, Nilüfer Belediye Meclisi Üyeleri Rahşan Duygu Tursun ile Fırat Emiroğlu, Ukrayna Bursa Fahri Konsolosu Görkem Şehsuvar, Bursa Ukraynalılar Derneği Üyeleri ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Nilüfer Belediyesi’nden konu ile ilgili yapılan açıklamada, Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosu Oleksandr Gaman sanatçılara teşekkür ederken Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Fırat Emiroğlu da Nilüfer’de böyle bir sergiye ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi. Fırat Emiroğlu, “Nilüfer Belediyesi olarak sporun, sanatın kentiyiz ve bu konuda her türlü organizasyona destek vermeye çalışıyoruz. Bu tarz organizasyonlar farklı kültürler arasında barış ve kardeşlik bağını çok daha iyi kurduğuna inanıyoruz. Özellikle Yelena Kulik’e emeğinden dolayı tebrik ediyorum. Başkonsolosumuz da buraya gelerek bizlere şeref verdi. Kendisini Nilüfer’de ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bu sevgi ve kardeşlik ortamını sağlamaya çalışan Belediye Başkanımız Mustafa Bozbey adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

Serginin açılışında konuşan Ylena Kulik jonior da bir çok ülkede sanat eserlerini sergileme fırsatı buluğunu belirterek Nilüfer Belediyesi’nin misafirperverliği ve ev sahipliğinden memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Sevginin Enerjisi adlı serginin açılışının ardından Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Oleksandr Gaman ve Ukrayna Bursa Fahri Konsolosu Görkem Şehsuvar, Nilüfer Belediyesi Halk Evi’nde Meclis Üyeleri Fırat Emiroğlu ve Rahşan Duygu Tursun ile bir araya gelerek Nilüfer Belediyesi’nin örnek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

21 Şubat’ta açılan sergi, 27 Şubat tarihine kadar çalışacak.

 

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.