SON DAKİKA
Hava Durumu

Cumhurbaşkanı Poroşenko'dan Kırım Tatar yönetmene teşekkür

Ukrayna Cumhurbaşkanı Porşenko, Kırım Tatar yönetmenin çektiği filmin Ukrayna yanı sıra dünya genelindeki seyircileri kayıtsız bırakmadığını vurguladı.

Haber Giriş Tarihi: 16.02.2018 11:50
Haber Güncellenme Tarihi: 16.02.2018 12:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Cumhurbaşkanı Poroşenko'dan Kırım Tatar yönetmene teşekkür

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, Kırım Tatar yönetmen Ahtem Seitablayev’e çektiği “Kiborglar” (Kiborgi) filmi için teşekkür etti.  Cumhurbaşkanı Twitter hesabından teşekkür etti
 
Kırım Tatar yönetmen, 1944 sürgününü konu alan “Haytarma” filminin başrol oyuncusu ve yönetmeni Ahtem Seytablayev’in Donetsk havalimanını savunan Ukraynalı askerleri konu alan “Kiborglar” adlı filmi, bağımsız Ukrayna tarihinin seyirci ve gişe rekorunu kırdı. 
 
Bu münasebetle Kırım Tatar yönetmene teşekkür eden Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, filmin Ukrayna yanı sıra dünya genelindeki seyircileri kayıtsız bırakmadığını belirtti.
 
Teşekkür mesajını kişisel Twitter sayfasında yayınlayan Petro Poroşenko, “Ahtem Seitablayev ve Kiborglar filmi üzerinde çalışan tüm ekibine inanılmaz başarıyı tebrik ediyorum. Hem Ukrayna’da hem dünya genelinde seyircileri kayıtsız bırakmayan güzel bir çalışma için teşekkür ediyorum. Ve en önemli  teşekkürü, cesareti ve yılmazlığı için kiborg gençlerimize iletiyorum” ifadelerini kullandı.

166231 "Kiborglar" gişe rekoru kırdıUkrayna’da 7 Aralık 2017 tarihinde gösterime giren Ahtem Seitablayev’in yönetmenliğinde çekilen Kiborglar filminin, bağımsız Ukrayna tarihinin seyirci ve gişe rekorunu kırdığı bildirilmişti. Ukrayna Devlet Sinema Ajansı Başkanı Filipp İlyenko, 14 Şubat tarihinde yaptığı açıklamada, vizyona girmesinden sonra filmin 310 bin 569 seyirciyle buluştuğunu ve filmin toplam gişesinin 22 milyon 685 bin 322 grivna (824 bin dolar) olduğunu belirtti.
 
Ahtem Seytablayev, Donetsk havalimanını aylar boyunca savunan kahraman askerleri konu alan filmin hazırlıklarına 2015 yılının ilkbaharında başlamıştı. Seytablayev bu filmin, yeni Ukrayna'nın mimarları hakkında olacağını ifade etmişti.
 
Kiborglar adlı filminin senaryosunun hazırlanmasına terörle mücadele operasyonuna katılan Ukraynalı askerler, özellikle Donetsk havalimanını aylar boyunca savunan askerler de katıldı, ayrıca askerler çekim ekibine farklı konularda danışmanlık yardımı sağladı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.