SON DAKİKA
Hava Durumu

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yeni bir uygulama yayınladı

Yolcuların 'Yurtdışından ne getirebilirim?' sorusuna artık Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan mobil uygulama cevap verecek.

Haber Giriş Tarihi: 25.02.2018 12:39
Haber Güncellenme Tarihi: 25.02.2018 12:39
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yeni bir uygulama yayınladı

Yurtdışından gelen yolcuların en çok merak ettiği konulardan olan yolcu beraberi eşya limitleri ve diğer haklara ilişkin güncel bilgilere anlık olarak mobil uygulamadan ulaşabilecekler. Bu amaçla hazırlanan "Yolcular için Gümrük Rehberi" mobil uygulaması Appstore ve Google Play'de yerini aldı.

Cep telefonları ve tabletlere yüklenebilen ve yolcuların internete bağlanmasına ihtiyaç duymadan çevrimdışı olarak çalışan Yolcular İçin Gümrük Rehberi Mobil Uygulaması vatandaşlarımızın kullanımına açıldı.

Uygulama ile yolcular, sahip oldukları gümrük muafiyeti haklarına ilişkin en güncel bilgilere mobil cihazlarından ulaşabilecekler. Uygulamanın “Ülkeye Giriş” ve “Ülkeden Çıkış”   seçenekleri ile yolcular Türkiye’ye gelirken yurtdışından beraberlerinde vergisiz olarak getirebilecekleri, getirilmesi yasak veya izne tabi olan ya da ülkeden çıkarabilecekleri eşyalar hakkında bilgi edinebilecekler. Uygulamanın sanal alışveriş sepeti sayesinde yolcular, alışveriş listelerini oluşturarak muafiyet limitlerini aşıp aşmadığını kolaylıkla öğrenebilecekler.

Uygulamanın yolculara getireceği bu kolaylıkların yanı sıra vatandaşlar kaçakçılık ihbarlarını uygulama üzerinden yapabilecek. Bu sayede vatandaşların kaçakçılıkla mücadele faaliyetlerine olan katkıları arttırılacak. İlk etapta Türkçe, İngilizce, Almanca, Arapça, Rusça dillerinde hizmet veren uygulama Google PlayStore ve Apple Store üzerinden yüklenebiliyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.