SON DAKİKA
Hava Durumu

KaZantip ve Caz Köktebel festivalleri yabancı turistlerin ilgisini çekiyor

Haber Giriş Tarihi: 12.03.2011 12:13
Haber Güncellenme Tarihi: 12.03.2011 12:13
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
KaZantip ve Caz Köktebel festivalleri yabancı turistlerin ilgisini çekiyor
AKMESCİT/SİMFEROPİL, 12.03.2011 (QHA) -  Kırım Bakanlar Kurulu, KaZantip ve Caz-Köktebel festivallerinin yabancıların ilgisini çektiğini bildirdi.

Uluslararası Berlin Turizm fuarına katılan Kırım Turizm Bakanlığı yetkilileri Kırım’ın dinlenme ve eğlence potansiyelinin Almanya ve İngiltere’de tanıtımı ve pazarda yeni segmentlerin belirlenmesi konusunda KausMediaServices yöneticisi Alex Kaus ile görüşme gerçekleştirdiler. Bu görüşme sonucunda Avrupalı turistlerin ilgisini Yalta’daki Çehov Tiyatro Festivali, Uluslararası Caz-Köktebel Müzik Festivali ve KaZantip Gençlik Festivalinin çektiği öğrenildi.
Bu festivallerin haricinde Almanlar arasında Kırım’daki sağlık turizmi gittikçe popülerlik kazanıyor. Bununla birlikte aktif turizm, etnografik ve kültür turları ile ilgili talep artıyor.
Uluslararası Berlin Turizm Fuarında (ITB) Kırım standı 3 binden fazla kişi tarafından ziyaret edildi. Bunların arasında ABD, Almanya, Avusturya, Belarus, Çin, Fransa, İngiltere, İran, İtalya, Kazakistan, Polonya, Rusya ve Ürdün’den turizm şirketi yetkilileri ve basın mensupları da yer aldı.

QHA
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.