SON DAKİKA
Hava Durumu

"Kırım” folklor grubu Moskova’da konser verdi

Haber Giriş Tarihi: 16.12.2008 14:00
Haber Güncellenme Tarihi: 16.12.2008 14:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
"Kırım” folklor grubu Moskova’da konser verdi
    15 Aralık günü, “Kırım” Kırım Tatar folklor grubu Kurban Bayramı dolayısıyla Moskova’daki Kırım Tatar diasporası konser verdiği Rusya’nın başkentinden ülkesine geri döndü.
Kırım Tatar sanatçıları Moskova’daki Kırım Tatar diasporanın davetiyesi üzerine sık olarak Moskova’da konser veriyor. Bu yıl Kurban Bayram günlerinde “Kırım” folklor grubu Moskova’da bulunun hemşerileri için konser verdi. “Kırım” folklor grubunun Moskova’daki konserlerin organizatörü Moskova Kırım Tatar Hemşeriliği temsilcileri Erik Kudusov, Mustafa Muhteremov ve Moskova’da bulunan Kırım Tatar işadamları oldu.
Moskova Asadullayev Konser salonunda yapılan,konser sırasında Zarema Hanum, Asiye Saale, Arsen Bekirov halk türkülerini söylerken Ukrayna ve tataristan Devlet Sanatçısı Server Kakura kendi yazdığı şarkıları söyledi. Server Kakura’nın birkaç yıl önce aynı salonda konser verdiğini ve Moskova’daki Kırım tatar diasporası temsilcilerinin ünlü besteciyi bir kez daha görmek istediğini belirtmek lazım.
“Kırım” folklor grubunun sanatçıları halkın sevdiği türküleri söylerken salonu dolduran Moskova’daki Kırım Tatarları türkü söyleyip ve oynayıp kendilerine eşlik etti.
Lilya Calilova- Osman Bayramaliyev
QHA
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.