SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırım Tatar el sanatı ustaları Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali'nde

27 Temmuz – 4 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan festival 64 ülkeden yaklaşık 1500 kültür ve sanat elçisine ev sahipliği yapıyor.

Haber Giriş Tarihi: 31.07.2018 12:42
Haber Güncellenme Tarihi: 31.07.2018 12:53
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırım Tatar el sanatı ustaları Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali'nde

Bu yıl 19’uncu kez gerçekleşen Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’ne Kırım Tatar el sanat ustaları da katılıyor. Kırım Tatar el sanatı ustaları kendi eserleriyle festivalde Kırım Tatar kültürünü tanıtıyor. Kırım Tatar seramik ustası Elvisa Tatar, nakışçılar Dilara Kurbanova ile Aliye Tatarova, ayrıca bakır ve cam ustası Enver Yaşlavskiy kendi eserleri ziyaretçilere sergiliyor. 

 Festivalde eserlerini tanıtan ustaları ziyaret eden Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün olara teşekkür belgeleri takdim etti. 
 CIOFF (Uluslararası Folklor Festivalleri ve Geleneksel Sanatlar Organizasyon Konseyi) tarafından 6 kez dünyanın en iyi festivali seçilme başarısı gösteren Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali bu yılda birbirinden renkli ve etkili uluslararası kültür - sanat etkinliği ile dolu dolu geçiyor.  172681 27 Temmuz – 4 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan festival 64 ülkeden yaklaşık 1500 kültür ve sanat elçisine ev sahipliği yapıyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.