SON DAKİKA
Hava Durumu

Tatar kökenli oyuncu Suzan Avcı hastaneye kaldırıldı

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Suzan Avcı hastaneye kaldırıldı.

Haber Giriş Tarihi: 19.02.2018 15:29
Haber Güncellenme Tarihi: 19.02.2018 15:39
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Tatar kökenli oyuncu Suzan Avcı hastaneye kaldırıldı

Tatar kökenli usta oyuncu Suzan Avcı ağır bir enfeksiyon nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Annesinin ağır bir enfeksiyon geçirdiğini kızı Binnaz Avcı şahsi sosyal medya hesabından duyurdu.

Binnaz Avcı, bugün (19 Şubat) sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda 80 yaşındaki annesi Suzan Avcı'nın sağlık durumu hakkında, "Ağır bir enfeksiyon sonucu annemi hastaneye yatırdım. Dualarınızı eksik etmeyin. Hamdolsun kötüye gitmiyoruz, ama hastanedeyiz yarınki testlerimiz önemli dualarınızı bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Suzan Avcı'nın daha önce 2017 yılı ekim ayında 54'üncüsü düzenlenen Uluslararası Antalya Film Festivali'nde de otelin lobisinde fenalaştığı duyurulmuştu.

 

Suzan Avcı kimdir?

Suzan Avcı, 25 Eylül 1937 tarihinde Bursa'da dünyaya gelmiştir. 1937'de ailesi Bursa'ya göç ettikten sonra doğmuş olup annesi Kırım Tatarı, babası ise Kazan Tatarı'dır. Yine Kazan Tatarı kökenli bir başka oyuncu Aydan Şener'in de halasıdır. Suzan Avcı 1943 yılında babasını kaybetti. Annesi ve üç kız kardeşiyle birlikte yaşamaya başladı. İlkokulu bitirdikten sonra İstanbul'a taşındılar ve annesinin çalıştığı tekstil fabrikasında çalışmaya başladı.

13 yaşındayken Yıldız Dergisi'nin düzenlediği bir yarışmaya başvurdu. Yarışma ödülü Metin Erksan'ın bir filminde oynamaktı. Kazandığı halde annesi filmde oynamasına engel oldu. Daha sonra Yıldız Mecmuasındaki Sinema güzeli yarışmasına tekrar başvurdu ve üçüncü oldu. Bu vesileyle Yeşilçam dünyasına adım atmış ve başarılı bir oyunculuk hayatı geçirdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.