SON DAKİKA
Hava Durumu

Türk Halkları Müzik ve Dans Topluluğu 13 Haziran “Ey Güzel Kırım” konseri verecek

Türk Dünyası Müzik ve Halk Dansları Topluluğu tarafından 13Haziran Perşembe günü saat 20.00’da Resim Heykel Müzesi Konser Salonu'nda Kırım Tatar Sürgünü'nün 80. yılına ithafen “Ey Güzel Kırım” özel konseri düzenlenecek.

Haber Giriş Tarihi: 13.05.2024 12:00
Haber Güncellenme Tarihi: 15.05.2024 16:35
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Türk Halkları Müzik ve Dans Topluluğu 13 Haziran “Ey Güzel Kırım” konseri verecek

Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin (SSCB) katil lideri Josef Stalin tarafından 420 bini aşkın Kırım Tatarı anavatanından Türkistan, Ural Dağları ve Sibirya'ya kadar sürüldü. Acımasızca sürgün edilen yüzbinlerce Kırım Tatarının yüzde 46'sı sürgün yolunda ve gittikleri yerlerde açlık, susuzluk ve çeşitli hastalıklar sebebiyle hayatını kaybetti.

ANKARA’DA KIRIM TATAR SÜRGÜNÜ'NE ÖZEL KONSER 

Kırım Tatarlarının anavatanlarından sürgün edilişinin 80. yıl dönümünde Türkiye ve dünya genelinde anma programları düzenleniyor. Türk Dünyası Müzik ve Halk Dansları Topluluğu tarafından 12 Haziran Perşembe günü saat 20.00’de Resim Heykel Müzesi Konser Salonu'nda Kırım Tatar Sürgünü ve Soykırımı'nın 80. yılına atıfla “Ey Güzel Kırım” özel konseri düzenlenecek.

Topluluğun şef yardımcı Savaş Demiral Kırım Haber Ajasına (QHA) yaptığı açıklamada, Kırım Tatar Sürgünü ve Soykırımı'nın 80. yıl dönümüne ithaf edilen konserde, "Ant Etkenmen", "On Sekiz May Gecesinde", "Ey Güzel Kırım" ve "Tım Tım" dansı gibi bir çok eserin icra edileceğini ve izleyicilerle buluşacağını belirtti.

Etkinlikte, Cem Erdal’ın şefliğini üstlendiği topluluğun saz, ses sanatçılarının yorumları ve dans gösterileri sahnede halk ile buluşacak.

Bilet için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz:

https://biletinial.com/tr-tr/muzik/ey-guzel-kirim-ozel-konseri-tdmhdt

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.