SON DAKİKA
Hava Durumu

Almanya'da Türklere saldırı: NSU şüphesi!

Almanya'da Türklere ait olan bir pastaneye giren silahlı saldırgan elindeki kuru sıkı tabanca ile tezgahtar kadına 6 el ateş etti. Kaçan saldırganın kimliği belirlendi.

Haber Giriş Tarihi: 17.07.2018 19:19
Haber Güncellenme Tarihi: 17.07.2018 19:25
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Almanya'da Türklere saldırı: NSU şüphesi!

Almanya'nın Heilbronn kentinde dün sabah saat 11.00’de elinde tabanca bulunan bir kişi, Alper Yıldırmaz’a ait "Stefans" adlı fırına girdi ve tezgahta tek başına duran Türk kadın çalışana altı el ateş etti. Neye uğradığını şaşıran kadın çalışan içeri kaçarken, saldırgan hızla dükkandan çıkarak kayıplara karıştı. 

Fırındaki güvenlik kamerası sayesinde polis, saldırganın kimliğini tespit etti. Hürriyet'e açıklama yapan Alman polisi saldırganın henüz yakalanamadığını, ancak kimliğinin tespit edildiğini bildirdi. Heilbronn polisi, saldırganın 30 yaşında Polonyalı olduğunu söyledi. 

Saldırganın elindeki tabancanın kuru sıkı olduğunu belirten polis, saldırının nedeni hakkında ellerinde henüz bilgi olmadığını kaydetti. Polis, “Saldırı yabancı ya da İslam düşmanlığı kaynaklı mı?” sorusuna, "saldırgan yakalanmadığı için saldırının nedeni hakkında herhangi bir açıklama yapamayacakları" yanıtını verdi.

"IRKÇI SALDIRI OLABİLİR"

Anadolu Ajansı'na konuşan pastanenin sahibi Alper Yıldırmaz’ın kardeşi Atilla Yıldırmaz, saldırı esnasında iş yerinde olmadıklarını belirterek, “Polis bunun ırkçı bir saldırı olabileceğini söyledi. İş yerinin ismi ‘Stefans’ yani Alman ismi. Kasiyerimiz başörtülü olduğu için bir ırkçı tarafından bu saldırı yapılmış olabilir” dedi.

ALTI AY ÖNCE DE SOYULDU

Hiç kimseyle bir husumetleri bulunmadığını anlatan Atilla Yıldırmaz, altı ay önce dükkanda bir soygun gerçekleştiğini onun dışında başka bir olay olmadığını dile getirdi.

Almanya’dan ırkçı terör örgütü NSU davasının kararının üzerinden henüz bir hafta bile geçmeden böyle bir saldırının gerçekleşmesinin kabul edilemez olduğunu kaydeden Yıldırmaz, konunun bir an önce aydınlatılmasını istedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.