SON DAKİKA
Hava Durumu

Çeçenistan Devlet Başkanı Kadırov’un atı da yaptırımlardan payını aldı

Haber Giriş Tarihi: 20.10.2014 10:59
Haber Güncellenme Tarihi: 20.10.2014 11:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Çeçenistan Devlet Başkanı Kadırov’un atı da yaptırımlardan payını aldı

Almanya’da düzenlenen koşu yarışı organizatörleri yarışı kazanan Çeçenistan Başkanı Ramzan Kadırov’a ait atın zafer ödülünü ödemeyi reddetti.

Alman basını, Ramzan Kadırov’un Avrupa Birliği'nin kara listesine dahil olduğu için Zazu adlı atın ödülünün verilmeye reddedildiğini bildirdi.

Kadırov, Baden-Baden’de Zazu’nun kazandığı ödülü vermeyi ve kendisine ait iki atın bakımını yapmayı reddeden Almanya hükümetini alaylı bir şekilde eleştirdi.

Zazu’nun ödülü emek harcayarak kazandığını belirten Kadırov, "At insanın en iyi dostu derler. Bana ambargo uygulandığı için dostuma da ödülünü vermediler. Haksızlık ettiler" dedi.

Almanya hükümetinin Kadırov’a ait iki attan ve dünyanın tüm at sürülerinden özür dileyeceğinden emin olduğunu yazan Kadırov, “Atlarımın özgürlüklerinin kısıtlanmasından vazgeçilmemesi Almanya tarihinin utanç verici sayfalarından biri olacaktır. Onlar ayrıca, atlara yaptığı ayrımcılık ve manevi zararı tazmin etmek için milyonlarca para ödemek zorunda kalacak” kaydetti.

Batı ülkelerinin Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı nedeniyle  Rusya'yanın belli özel ve tüzel kişilerine uyguladığı yaptırım listesine Ramzan Kadırov da dahil edilmişti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.