SON DAKİKA
Hava Durumu

İki küçük kızın katil zanlısı kadın suçunu itiraf etti

Haber Giriş Tarihi: 15.03.2011 15:02
Haber Güncellenme Tarihi: 15.03.2011 15:02
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İki küçük kızın katil zanlısı kadın suçunu itiraf etti
SİVASTOPOL/AKYAR, 15.03.2011 (QHA) – Ukrayna İçişleri Bakan Yardımcısı Vasiliy Farinnik, gazetecilere yaptığı açıklamada, Sivastopol’de 2 kızı öldüren katilin 25 yaşındaki bir kadın olduğunu bildirdi.
10 yaşındaki Nastya Balyabina ve 11 yaşındaki Tanya Mizina, 4 Ocak 2011’de evlerinden çıktılar ve bir daha geri dönmediler. Kızların cesetleri 10 Ocakta şehir çöplüğünde bulundu. Farinnik’in verdiği bilgiye göre adı açıklanmayan kadın polise gelerek suçunu itiraf etti ve cinayet işlediği gün kızlarla karşılaştığı yeri söyledi, kızları nasıl öldürdüğünü ve cesetlerini nasıl sakladığını anlattı. Farinnik, “Bu kadının, avukatı yanında iken verdiği ifadeler kameraya çekildi. Kadın kendi ifadelerini 5 kez değiştirdi, ancak biz kanıtları aradık. Zanlının evinde kahverengi lekeler olan pantolon bulundu. DNA analizi, bu kahverengi lekelerin öldürülen kızların kanı olduğunu gösterdi. Kendisi hakkında çocuk öldürme suçundan dava açıldı. Bu kadın şu anda tutuklu. Biz kızları bu kadının öldürdüğünden yüzde yüz eminiz. Ancak biz bu cinayetle ilgisi olan tüm zanlıları henüz tespit etmedik. Bu kadın bu cinayeti kendi başına işlemedi. Ona birisi yardım etti” dedi.
Farinnik’in verdiği bilgiye göre hiçbir yerde çalışmayan cinayet zanlısı kadının sabıkası bulunuyordu. Sabıkalı bir erkek arkadaşıyla beraber yaşıyordu. Çift, elektrk kablolarını çalıp satarak geçimini sağlıyordu. Zanlı, verdiği ifadede, öldürdüğü kızları erkek arkadaşıyla kablo çalarken gördü. Kızlardan birini, erkek arkadaşıyla flört ettiğini düşündüğü için öldürdü, diğer kızı ise olayın tanığı olduğu için öldürdü.
Suç zanlısı kadının bir çocuğu olduğu, ancak çocuğuna bakmadığı açıklandı.
Bayram Baybeke

QHA
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.