SON DAKİKA
Hava Durumu

Kaybolan üniversite öğrencilerinden biri sağ salim bulundu

Haber Giriş Tarihi: 14.10.2014 15:11
Haber Güncellenme Tarihi: 14.10.2014 14:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kaybolan üniversite öğrencilerinden biri sağ salim bulundu

Akmescit’te dün, 13 Ekim tarihinde kaybolan üniversite öğrencilerinden biri sağ salim bulundu.

Akmecit'te kaybolan 2 üniversite öğrencisinden biri, Artyom Dayrabekov bulundu. Artyom, sosyal ağlarda kişisel sayfasında yaptığı açıklamada, sağ salim olduğunu bildirdi.

Kaybolan öğrenncilerden ikincisi Belâl Belâlov'un nerede olduğu hakkında herhangi bilgi henüz alınamadı.

Bununla birlikte, 15 Dakika sitesinde yer alan haberde, kaybolan öğrencilerden biri olduğu tahmin edilen gencin Akmescit’te Dmitriy Ulyanova sokağı yakınlarından ölü bulunduğu iddia ediliyor.

Henüz doğrulanmayan verilere göre, gencin ölümünün resmi nedeni, sentetik kenevir zehirlenmesi olduğu iddia edildi.

Rusya tarafından ilhak edilen Kırım’da bir dizi kaçırma ve kaybolma olaylarına yenisi eklendi. Bu kez, 18 yaşındaki Vernadskiy Tavriya Üniversitesi 1. Sınıf öğrencisi Artyom Dayrabekov ve Kırım Mühendislik ve Pedagoji Üniversitesi öğrencisi Belâl Belâlov olmak üzere 2 üniversite öğrencisinin kaybolduğu, onlarla irtibat kurulamadığı bildirildi.

27 Eylül Cumartesi günü Karasupazar’ın Sarısu semtinde askeri üniforma giyen kimliği belirsiz kişiler İslâm Cepparov ve Cevcet İslâmov’a saldırıp minibüse bindirdi ve bilinmeyen bir yere götürdü. Kaçırılan Kırım Tatar gençleri halâ bulunmadı. Kırım Başkan Vekili Sergey Aksyonov, 1 Ekim tarihinde kaçırılan Kırım Tatar gençlerinin yakınlarıyla görüşme düzenledi. Görüşme ardından İslâm Cepparov’un babası ve Cevcet İslâmov’un dayısı Abdureşit Cepparov, kayıp Kırım Tatarlarının işleriyle ilgilenecek Kırım Bakanlar Kurulu’na bağlı temas grubu kurulacağını açıkladı ama böyle grup halâ kurulmadı.

29 Eylül tarihinde Kezlev’de 25 yaşındaki Edem Asanov kayboldu. 6 Ekim tarihinde Edem Asanov, Kezlev’de terk edilmiş bir sanatoryum binasında ölü bulundu.

3 Ekim tarihinde akşam saatlerinde Eskender Apselamov adında bir Kırım Tatarının daha kaçırıldığı açıklandı. 1991 doğumlu Kurman (Krasnogvardeyskiy) bölgesi Kalinino köyünde ikamet eden Eskender Apselamov, Akmescit’teki kiralık evinden işe gitmek üzere çıktı. Ancak iş yerine ulaşmadı, kendisiyle irtibat kurulamıyor, telefonu cevap vermiyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.