SON DAKİKA
Hava Durumu

Kurt katilini bulana ödül verilecek!

Almanya'da silahla öldürülen ve karnına beton ağırlık bağlanarak göle atılan kurdun katilini bulana hayvan koruma dernekleri 10 bin euro ödül verileceğini açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 14.07.2018 17:09
Haber Güncellenme Tarihi: 14.07.2018 17:11
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kurt katilini bulana ödül verilecek!

Almanya'da Kurtları Koruma Derneği, Saksonya eyaletinde bir kurt katilinin yakalanmasını sağlamak için 10 bin euro ödül verileceğini açıkladı.

Almanya'nın Bautzen kenti yakınlarındaki bir gölde 10 Haziran'da ölü bir kurt bulunmuştu. Berlin'deki bir doğal hayatı koruma enstitüsünde yapılan inceleme sonucunda, 1 yaşındaki dişi kurdun göğsünden vurularak öldürüldüğü, ardından bir iple karnına beton ağırlık bağlanarak göle atıldığı belirlenmişti.

''CANAVAR OLAN KURT DEĞİL, İNSAN''

Kurtları Koruma Derneği Başkanı Brigitte Sommer, yaptığı açıklamada, "Bu olay, canavar olanın kurt değil, insan olduğunu bir kez daha kanıtladı” ifadesini kullandı. Sommer, konan para ödülünün ise "herhangi bir bilgiye sahip bir kişinin dilini çözeceğini” umduklarını söyledi.

Kurtlar hem Avrupa Birliği hem de Alman yasaları tarafından koruma altında bulunuyor ve öldürülmeleri suç teşkil ediyor. Bautzen yerel yönetimi, kurdun öldürülmesinin bir suç olduğunu açıklarken, Saksonya Eyalet Kriminal Dairesi de soruşturma başlattı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.