SON DAKİKA
Hava Durumu

Mehmetçik Vakfı o 'avukatın' bağışını iade etti

Avukat Emine Gün’ün bugüne kadar aldığı avukatlık vekaleti olan 18 bin TL’yi Mehmetçik Vakfı’na bağışlamasının ardından Vakıf, aynı gün bu tutarı iade ettiğini açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 13.02.2018 10:04
Haber Güncellenme Tarihi: 13.02.2018 10:05
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Mehmetçik Vakfı o 'avukatın' bağışını iade etti

Mehmetçik Vakfı'nın internet sitesindeki bugün 13 Şubat tarihli açıklamada, bazı basın yayın kuruluşlarında, "Utandıran davada avukat da harekete geçti. Mehmetçik Vakfına bağış yaptı" şeklinde haberler yer aldığı ifade edildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı'nın icrası sırasında ilk şehidimiz olan Piyade Astsubay Üstçavuş Özalkan adına, 2009'da karıştığı trafik kazasından dolayı başlatılan icra takibi sebebiyle şehadet sonrası aziz şehidimizin emekli ikramiyesinden avukatlık vekalet ücreti olarak kesilen ve karşı tarafın avukatı Emine Gün tarafından vakfın internet sayfası üzerinden, kredi kartından 12 Şubat'ta saat 13.48'de, şehidimiz adına vakfımıza bağış olarak yatırılan 18 bin liranın, Mehmetçik Vakfı tarafından kabulü uygun bulunmamış ve aynı gün saat 17.08'de bağışı yapan şahsın kredi kartına iade edilmiştir."

Avukat Emine Gün, Özalkan'ın şehit olmadan öncen maaşına ve aracına haciz konulduğunu belirterek "Ben dosyadan para tahsilatı yapmadım. Haciz işlemlerinin taleplerinin yenilenmesi müvekkilimizle alakadır. Avukatlık ücreti için 5 bin lira ödeme yapılmıştı. Müvekkilime şehit ailesine göndermesini söyledim. Şehit ailesiyle görüştüğümde kabul etmediklerini öğrendim" demişti.  Avukat Gün, daha sonra 18 bin lirayı şehit Özalkan adına Mehmetçik Vakfı'na bağışlamıştı.

Davacı Serkan Saraç ise icra takibinin kendi bilgisinin dışında avukatı tarafından başlatıldığını öne sürerek "Şehidimizin ağabeyi beni aradı. Yanıma helallik için geldiler, helalleştim" demişti. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.