SON DAKİKA
Hava Durumu

Moskovalılar'dan, şehirde temizlenmeyen kar yığınlarına ilginç çözüm

Rusya'nın başkenti Moskova sakinleri, şehirde biriken ve belediye tarafından ısrarla temizlenmeyen kar yığınlarını temizletmenin ilginç bir yolunu buldu.

Haber Giriş Tarihi: 16.02.2018 15:09
Haber Güncellenme Tarihi: 16.02.2018 15:16
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Moskovalılar'dan, şehirde temizlenmeyen kar yığınlarına ilginç çözüm

Rusya'nın başkenti Moskova sakinleri, şehirde biriken ve belediye tarafından ısrarla temizlenmeyen kar yığınlarını temizletmenin ilginç bir yolunu buldu. Giderek büyüyen kar yığınlarının üzerine Rus muhalif lider Aleksey Navalnıy'ın isminin sprey boyayla yazılmasının ardından söz konusu kar kütleleri belediye tarafından gecikmeksizin temizlendi.

Sosyal medya platformları Facebook ve Twitter'da da kendisine yer bulan olay yüzbinlerce beğeni aldı. Paylaşıma imza atan bir kullanıcı, belediyenin temizlemekte duyarsız kaldığı kar yığının üzerine muhalif liderin isminin yazılmasının ardından belediye işçileri tarafından saatler içerisinde temizlendiğini kaydetti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in en önemli rakiplerinden biri olan Navalnıy, medyada hiçbir şekilde kendine yer bulamıyor. Öyle ki Putin, Navalnıy'ın ismini kullanmaktan özellikle kaçınıyor ve kendisinden bahsetmek zorunda kaldığında "o şahıs" ifadelerini kullanıyor.

Moskova'nın Nagorni bölgesinden yerel sakin Tatyana Grigoryeva, gazeteci Mikhail Kozyrev'in önerisiyle birlikte bölge sakinlerinin istenmeyen kar yığınlarının üzerine sprey boyalarla "Navalnıy" yazdıklarını belirtti. Navalnıy'ın isminin kaldırımdaki karların üzerine yazıldığı dört fotoğraf paylaşan Grigoryeva, daha sonra iki belediye işçisinin Navalnıy yazılı karı kürediği bir video paylaştı. Bahse konu video kısa süre içerisinde 50 binden fazla kez izlendi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.