SON DAKİKA
Hava Durumu

Rus büyükelçisi Karlov ve saldırgan öldü

Ankara'da Rusya Büyükelçisi Andrey Gennadiyeviç Karlov'a silahlı saldırı düzenleyen saldırganın polisle girdiği çatışmanın ardından ölü ele geçirildiği bildirildi.

Haber Giriş Tarihi: 19.12.2016 20:09
Haber Güncellenme Tarihi: 19.12.2016 20:22
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rus büyükelçisi Karlov ve saldırgan öldü

Ankara'da Rusya Büyükelçisi Andrey Gennadiyeviç Karlov'un hayatını kaybettiği, büyükelçiye silahlı saldırı düzenleyen saldırganın da polisle girdiği çatışmanın ardından ölü ele geçirildiği bildirildi. RTÜK saldırıyla ilgili haberlere kısıtlama getirdiği bildirildi. Olayda üç kişinin de yaralandığı belirtiliyor.5226

Hürriyet'in ve NTV'nin bildirdiğine göre Rusya Büyükelçisi Andrey Gennadiyeviç Karlov Ankara’da, Çağdaş Sanatlar Merkezi'ndeki bir resim sergisinin açılışında silahlı saldırıya uğradı. hurriyet.com.tr’ye konuşan Rus yetkililerin saldırıyı radikal İslamcı teröristlerin gerçekleştirdiğini ifade ettiği belirtildi.

Saldırganın resmiBugün 19 Aralık'ta açılış sonrası konuşma yaparken silahlı saldırıya uğrayan Karlov'un ve saldırganın halen içeride olduğu belirtildi. Özel Harekat polislerinin binanın çevresini çevirdiği 15-20 el silah sesi duyulduğu, çatışma yaşandığı bilgisi de müteakiben verildi.Hürriyet Ankara temsilcisi Deniz Zeyrek olayla ilgili şunları söyledi: "Bizim Ankara büromuzdan muhabirimiz Haşim Kılıç olayla ilgili fotoğrafı çeken muhabirimiz. Çamkatka fotoğrafları sergisi vardı. Büyükelçi konuşurken saldırgan önce havaya ateş ediyor. Sonra büyükelçiyi sırtından vurmuş. Daha sonra salonu boşaltmış. İçeride bir kez daha büyükelçiyi tekrar vurmuş. İçeri polis kimliği göstererek girdiği öne sürüldü. Takım elbiseli kravatlı ve silahlı bir şekilde içeri giriyor. Büyükelçi ve saldırgan halen içeride. Polis operasyon hazırlığında."Hürriyet fotomuhabiri Haşim Kılıç da yaşananları şöyle anlattı: "Rus büyükelçiliğinin düzenlediği bir fotoğraf sergisi vardı. Konuşma sırası büyükelçiye geldiğinde bizim koruma olduğunu düşündüğümüz, siyah takım elbiseli bir adam büyükelçinin arkasında duruyordu. Bir anda havaya ateş açtı. Ardından büyükelçiyi vurdu."

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.