SON DAKİKA
Hava Durumu

Rusya yanlısı teröristler Kırımlı askeri öldürdü

Haber Giriş Tarihi: 30.10.2014 09:37
Haber Güncellenme Tarihi: 30.10.2014 08:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rusya yanlısı teröristler Kırımlı askeri öldürdü

Rusya yanlısı teröristler ve Rus ordusu Ukrayna’nın doğu bölgelerinde saldırılara devam ediyor.

Teröristler ve Rus askerleri 29 Ekim tarihinde Mariupol şehrini yine ateş altına tuttu. Bunun sonucunda Kırım’ın Kefe şehrinden gelen ve Ukrayna ordusunda savaşan asker hayatını kaybetti.

Ukrayna’nın TSN televizyon programının muharibi, “Ateş bir buçuk saat sürdü. Saldırı sonucunda üç Ukrayna askeri yaralandı, biri ayaklarını kaybetti. Deniz piyade binbaşı öldü. Bu ölüm, Kefe’den gelen deniz piyadelerinin ilk kaybı oldu” diye bildirdi.

TSN muhabiri, Ukrayna askerlerine karşı saldırının havan, öbüs D-30 ve Grad çok namlulu roketatarları ile yapıldığını kaydetti.

Rus askerlerinin cesetleri Donbas’tan Rusya’ya gönderilmeye devam ediyor.

Enformasyon Direniş Grubu Koordinatörü Dmitriy Tımçuk, Rusya’nın, 150 Rus askerin cesetlerini Ukrayna’nın doğu bölgelerinden kendi topraklarına gönderdiğini bildirdi.

Dmitriy Tımçuk kendi Facebook sayfasında, “Donbas’tan Rusya Federasyonu’na Rus asker cesetlerinin sevkiyatı tespit edildi. Cesetler Çervonopartizansk sınır kontrol noktasından geçirildi. Gönderilen ceset sayısı yaklaşık 150” şeklinde yazdı.

Yelenovka yerleşim yerine ise Rusya’dan yaklaşık 20 zırhlı aracın geldiğini kaydeden Tımçuk, zırhlı araçların içinde Rusya’dan gelen paralı askerlerin olduğunu, piyade olarak ise yerel teröristlerin kullanıldığını belirtti.

Lugansk bölgesinin Kamenobrodsk ilinden Rusya’dan Ukrayna’ya çok sayıda mühimmat ve silah geldiğini anlatan Tımçuk, son zamanlarda Mariupol yakınlarında bulunan teröristlerde yeni nesil silah ve askeri ekipmanın olduğunun tespit edildiğini bildirdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.