SON DAKİKA
Hava Durumu

Türk vatandaşı Ukrayna’da 6 kg kokainle yakalandı

42 yaşındaki Türk vatandaşının kaçakçılık faaliyetini yönettiği ve Ukrayna topraklarına kokain tedarik ettiği belirtildi.

Haber Giriş Tarihi: 04.07.2018 09:29
Haber Güncellenme Tarihi: 04.07.2018 09:35
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Türk vatandaşı  Ukrayna’da 6 kg kokainle yakalandı

Kiev’deki Borıspil Havaalanı’nda uluslararası uyuşturucu kaçakçılığı yapan bir grup yakalanırken, operasyon sırasında 30 milyon grivna değerinde 6 kilogramdan fazla uyuşturucu ele geçirildi.

Ukrayna Ulusal Polis Teşkilatından yapılan yazılı açıklamada grubun elebaşısının 42 yaşındaki bir Türk vatandaşı olduğu belirtilirken, “Şahıs, kaçakçılık faaliyetini yürütüyor ve Ukrayna topraklarına kokain tedarik ediyordu. Ayrıca, geçici olarak Kiev bölgesinde ikamet eden vatandaşını da işbirliğine de çekti. Koordinatör görevini yürüten zanlı, kokain tedarik güzergahları arayışı, lojistik ve kuryeler ile yabancı uyuşturucu satıcıları arasındaki irtibatı sağlıyordu.” denildi.

Grupta ayrıca, popüler sosyal ağlar aracılığıyla kuryelerin aranması ve işe alınmasıyla uğraşan ve onlara "iş" için üç ila yedi bin dolar arasında bir ücret vaat eden 28 yaşındaki Odesa bölgesinde oturan bir kişinin de yer aldığı belirtildi.

Operasyon sırasında 30 milyon grivna (yaklaşık 1 milyon 140 bin dolar) değerinde 6 kilogramdan fazla uyuşturucu ele geçirildi.

Tüm grup üyelerinin , uluslararası uyuşturucu ticareti suçlamasıyla gözaltına alındığı bildirildi

Gözaltına alınan kişilerin, 12 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilecekleri belirtildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.