SON DAKİKA
Hava Durumu

Vasilyeva: Ukrayna'da 4 binden fazla Rus askeri etkisiz hale getirildi

Haber Giriş Tarihi: 11.10.2014 11:59
Haber Güncellenme Tarihi: 11.10.2014 11:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Vasilyeva: Ukrayna'da 4 binden fazla Rus askeri etkisiz hale getirildi

Rusya'dan Ukrayna'ya savaşmaya gelen ve hayatını kaybeden Rus askerleri hakkında Facebook'ta grup oluşturan Elena Vasilyeva, Ukrayna'nın güneydoğu bölgelerinde Rusya Silahlı Kuvvetlerinin 4 binden fazla askerinin hayatını kaybettiğini belirtti.

10 Ekim Cuma günü Harkiv'te düzenlediği basın konferansında konuşan Elena Vasilyeva, "Bu yaklaşık bir rakam. Bildiğimiz kadarıyla yaklaşık 4 bin asker. Donetsk havalimanında yapılan çatışmalardan sonra daha 400 ile 700 arası Rus askerini ekleyebiliriz" dedi.

Ukrayna'da öldürülen Rus askerlerin Rusya'ya insani yardım konvoyu ile götürüldüğünü anlatan Vasilyeva, "Tüm cesetleri Rostov bölgesine götürülüyor. Cesetleri götüren kamyonların Ukrayna topraklarından geçtiği zaman, konvoyun yeri belli oluyor. Ama kamyonlar Rostov bölgesine girdiği zaman sanki kayboluyor. Cesetleri götüren kamyonlar nereye gidiyor? Kimse bilmiyor" diye konuştu.

Ukrayna'da hayatını kaybeden Rus askerleri hakkında Rusya'da resmi bilginin gizlendiğini kaydeden Vasilyeva, birçok Rus askerin artık Ukrayna'da savaşmayı reddettiğini açıkladı.

Vasilyeva, Ukrayna'da savaşmak istemeyen Rusya Silahlı Kuvvetleri askerlerin kaçak olarak kabul edilip cezalandırılmaması için Rusya'da avukatlara başvurduğunu belirtti.

 
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.