SON DAKİKA
Hava Durumu

Azerbaycan'da Formula 1 sorunu

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de inşa edilip Formula 1 yarışlarına ev sahipliği yapan "Azerbaycan Grand Prix"ine dair anlaşmada önemli sorunlar ortaya çıktı.

Haber Giriş Tarihi: 13.02.2018 19:59
Haber Güncellenme Tarihi: 13.02.2018 20:04
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Azerbaycan'da Formula 1 sorunu

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de inşa edilip Formula 1 yarışlarına ev sahipliği yapan "Azerbaycan Grand Prix"ine dair anlaşmada önemli sorunlar ortaya çıktı. Azerbaycan tarafı var olan anlaşmayı 2025'e uzatmak için yenilemek istediğini bildirdi.

Bakü'de gerçekleştirilen ilk yarış 2016'ta yapılmıştı. Oldukça beğenilen Bakü'nün cadde pisti, çekişmeli bir yarışa sahne olmuştu. Azerbaycan ile Formula 1 arasındaki anlaşma Formula 1'in eski patronu Bernie Ecclestone döneminde imzalanmıştı. Ancak Azerbaycan hükümeti bu anlaşmanın yenilenmesinde ısrar ediyor.

Azerbaycan Sport Bakanı Azad Rahimov "Herkes bizim için bu anlaşmanın kabul edilemez olduğunu anlıyor. Bence Formula 1'in yeni yönetimi de bizi anlayacaktır. Sponsor hakları, reklam adeti ve ödediğimiz ücret hakkında pazarlıklarımız devam ediyor. Ancak iki taraf da buranın F1 yarışlarını hak ettiğini düşünüyor." ifadelerini kullandı.

Bugün 13 Şubat'ta ise Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Bakü'de Formula 1'in patronu Chase Carey'i ağırladı. Taraflar Formula 1 Azerbaycan Grand Prix'i üzerine görüş alış verişinde bulundu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.