SON DAKİKA
Hava Durumu

Azerbaycan'dan gönderilen 40 jeneratör Şanlıurfa'ya ulaştı

Azerbaycan Cumhuriyeti Milli Meclisi tarafından gönderilen 40 jeneratör, Şanlıurfa'ya ulaştı.

Haber Giriş Tarihi: 12.02.2023 14:11
Haber Güncellenme Tarihi: 12.02.2023 14:11
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Azerbaycan'dan gönderilen 40 jeneratör Şanlıurfa'ya ulaştı

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen ve yıkıcı depremin ardından kardeş ülke Azerbaycan yardım göndermeye devam ediyor. Azerbaycan Cumhuriyeti Milli Meclisi tarafından gönderilen 40 jeneratör depremden etkilenen Şanlıurfa'ya ulaştı. Azerbaycanlı yetkililerin eşliğinde getirilen jeneratörler, Şanlıurfa Valiliği ve AFAD koordinasyonunda oluşturulan yardım deposuna teslim edildi.

"TÜRK HALKININ YANINDA OLMAYI BORÇ BİLİYORUZ"

AA'nın bugün aktardığı habere göre Türkiye'de meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremin kendilerini derinden üzdüğünü ifade eden Azerbaycan Milli Meclisi Genel Sekreter Yardımcısı İlham Hasanov,  şunları kaydetti:

"Türk halkının kötü gününde üzüntüsünü paylaşıyoruz. Türk halkının yanında olmayı kendimize borç biliyoruz. Cumhurbaşkanlarımız tarafından başlatılmış bu kardeşlik ilişkileri bu zor günde de kendisini gösterdi ve biz bu dostluğun devamı olarak Azerbaycan Milli Meclisi olarak yardımımızı yaptık. Milli Meclis Başkanı Sahibe Gafarova önderliğinde gönderilen yardımları Türkiye'deki kardeşlerimize ulaştırdık. Bütün Türkiye'nin başı sağ olsun."
 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.