SON DAKİKA
Hava Durumu

Azerbaycan ve Ürdün arasında olası iş birliği fırsatları ele alındı

Azerbaycan - Ürdün Hükümetlerarası Ticaret ve Ekonomi Komisyonu'nun üçüncü toplantısı bugün, 21 Şubat tarihinde, Ürdün'ün başkenti Amman'da gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 21.02.2018 23:02
Haber Güncellenme Tarihi: 21.02.2018 23:02
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Azerbaycan ve Ürdün arasında olası iş birliği fırsatları ele alındı

Azerbaycan - Ürdün Hükümetlerarası Ticaret ve Ekonomi Komisyonu'nun üçüncü toplantısı bugün, 21 Şubat tarihinde, Ürdün'ün başkenti Amman'da gerçekleştirildi. Azertac'ın haberine göre toplantıya, Azerbaycan Ekonomi Bakanı Şahin Mustafayev ile Ürdün Sanayi ve Ticaret Bakanı Yarub Kudah başkanlık etti.

Bakan Mustafayev, iki ülke arasında her daim süren dostane ilişkilere dikkat çekerken, liderlerin karşılıklı olarak gerçekleştirdikleri ziyaretlerin ilişkilerin gelişimi açısından büyük önem arz ettiğini kaydetti. Mustayev ayrıca, Ermeni işgali altındaki Dağlık Karabağ sorununa ilişkin olarak Ürdün'ün, Azerbaycan'ın egemenliği ve toprak bütünlüğüne göstermiş olduğu destekten dolayı da teşekkür etti. Toplantıda, düzenli biçimde gelişen siyasi ilişkilerin, Azerbaycan ve Ürdün arasında ticari ilişkilerin seviye atlamasına da yardımcı olduğu belirtildi.

Ürdünlü Bakan Kudah ise, ülkesinin Azerbaycan ile olan ilişkilerini daha da geliştirmek arzusunda olduğunu ve bu kapsamda önemli potansiyelle karşı karşıya olduklarını aktardı. Toplantıda taraflar, çeşitli alanlarda Azerbaycan ve Ürdün arasında iş birliği fırsatları da dahil olmak üzere bir dizi konuyu ele aldılar.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.