SON DAKİKA
Hava Durumu

Bakü esnafından duygulandıran mesaj

Kahraman Türk askerinin Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na Türk Dünyası'ndan destek gelmeye devam ediyor...

Haber Giriş Tarihi: 13.02.2018 10:18
Haber Güncellenme Tarihi: 13.02.2018 10:18
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Bakü esnafından duygulandıran mesaj

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 Ocak 2018 saat 17.00’den itibaren başlatılan “Zeytin Dalı Harekatı" tüm hızıyla devam ediyor.

Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden kahraman Mehmetçik'e destekler yağarken, 10 Şubat tarihinde, helikopter düşmesi sonucu 2 şehit haberinin geldiği harekat kapsamında, 3 askerin daha şehit olduğu duyuruldu. Açıklamada 5 askerin de yaralandığı bilgisi yer aldı. TSK 'dan daha sonra yapılan açıklamada 2 askerin daha şehit olduğu, 4 askerin de yaralandığı bildirildi. TSK'dan en son 22.30 sularında son açıklama geldi. Bu açıklamada ise 4 askerin şehit olduğu, 2 askerin yaralandığı bilgisi yer aldı. Böylece Harekatın 22'nci gününde şehit olanların sayısının 11'e yükseldiği, yaralı askerlerin sayısının da 11 olduğu aktarıldı.

Kahreden haberleri ardından, kardeş ülke Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de bir esnaf 3 gün boyunca çay ve suyu şehitlerimizin ruhu için ücretsiz vereceğini camına asarak beyan etti. 

Sosyal medyada paylaşılan bu fotoğraf herkesi duygulandırdı...

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.