SON DAKİKA
Hava Durumu

Batı Trakya'da TRT muhabirlerine çirkin müdahale

15 Temmuz yayınları için hazırlık yapan TRT Haber ekibi, 14 Temmuz Cumartesi günü Yunanistan güvenlik güçlerince yaka paça gözaltına alınmıştı.

Haber Giriş Tarihi: 16.07.2018 18:09
Haber Güncellenme Tarihi: 16.07.2018 18:10
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Batı Trakya'da TRT muhabirlerine çirkin müdahale

15 Temmuz Özel Yayını için FETÖ’cü darbecilerin helikopterle kaçtığı Dedeağaç’a gelen ve 15 Temmuz yayınları için hazırlık yapan TRT Haber ekibi, 14 Temmuz Cumartesi günü Yunanistan güvenlik güçlerince yaka paça gözaltına alınmıştı. TRT ekibi Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun yakın ilgisi neticesinde serbest bırakıldı.15 Temmuz yayınları için bir gün öncesinden hazırlık yapan TRT Haber ekibi, bölgeden yapacakları yayın için canlı yayın testi gerçekleştirdi. Test sonrası kaldıkları otele doğru hareket eden ekibin Yunanistan güvenlik birimlerince yolu kesildi. Hiçbir gerekçe gösterilmeden yaka paça araçtan çıkarılarak tüm iletişim araçlarına el konuldu. TRT Genel Müdürü İbrahim Eren sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile olayı kınadı. Eren açıklamasında şu ifadelere yer verdi:172328"15 Temmuz Özel Yayını için FETÖ’cü darbecilerin helikopterle kaçtığı Dedeağaç’a giden ve Yunan polisi tarafından gözaltına alınan TRT Haber ekibi, Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'nun yakın ilgisi sonucu serbest bırakıldı. Yunan makamlarının, ekibimize yönelik keyfi uygulamalarını şiddetle kınıyor, Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ve Gümülcine Başkonsolosluğumuza ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum."

Olaylar esnasında Batı Trakya Türklerinin haber ajanslarından olan Millet Gazetesi çalışanları da TRT muhabirlerine destek oldu. Millet Gazetesi çalışanları TRT muhabirlerini ziyaret ederek yanlarında olduklarını bildirdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.