SON DAKİKA
Hava Durumu

Bişkek’te “Türkiye’yi Tanımak” etkinliği düzenlendi

Etkinlik, Türkiye Cumhuriyeti Bişkek Büyükelçiliği tarafından düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 19.02.2018 18:59
Haber Güncellenme Tarihi: 19.02.2018 19:04
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Bişkek’te “Türkiye’yi Tanımak” etkinliği düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti Bişkek Büyükelçiliği tarafından Bişkek’te “Türkiye’yi Tanımak” adlı bir etkinlik yapıldı.

Etkinlik sırasında KTMÜ Türk Dünyası Orkestrası ve Pop Orkestrası eşliğinde Türkçe ve Kırgızca şarkılar ile halk oyunları icrası ve Osmanlı Kıyafetleri defilesi düzenlendi.

Kabar ajansının haberine göre, 17 Şubat'ta gerçekleştirilen etkinlikte aynı zamanda Kırgızistan’ın tanınmış sanatçıları Anarbek İbrayev, Gülzada Rıskulova, Yulya Rutskaya, Turdakun Niyazaliyev ve Askat Musabekov Türkçe söyleyecekleri şarkıları ile programa renk kattılar.

TC Bişkek Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat ve eşi, KTMÜ (Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi) Rektörü Prof. Dr. Sebahattin Balcı, KKTC Bişkek temsilcisi Atınç Keskin katılımcılara Türk baklavası, şeker ve lokum dağıttılar.

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi, Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Türkiye Türkçesi Öğretim Merkezi (TTEÖMER), Kırgız-Türk Anadolu Kız Meslek Lisesi, Kırgız-Türk Anadolu Lisesi ve Bişkek Türk Okulu temsilcileri de Türkçe, Kırgızca şarkılar söylediler.

TC Bişkek Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Recep Sula, KKTC Bişkek temsilcisi Atınç Keskin ve katılımcılar da icra edilen horon esnasında dans destekleri ile eşlik ettiler.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.