SON DAKİKA
Hava Durumu

Irak'ın güneyindeki protestolar Bağdat'a da sıçradı

Irak’ın güneyindeki Basra’da başlayan ve daha sonra güneydeki diğer kentlere yayılan gösteriler bugün Bağdat’a da sıçradı. Irak’ın güneyindeki Divaniye’de ise bir gösterici hayatını kaybetti.

Haber Giriş Tarihi: 21.07.2018 16:15
Haber Güncellenme Tarihi: 21.07.2018 16:39
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Irak'ın güneyindeki protestolar Bağdat'a da sıçradı

Irak’ın güneyinde yaklaşık  iki haftadır devam eden protesto gösterileri ülke geneline yayılıyor. Bağdat’ta da binlerce kişi hükûmeti protesto etti. BİR KİŞİ DAHA HAYATINI KAYBETTİIrak’ın güneyinde yer alan Divaniye’deki gösterilerde ise bir kişi hayatını kaybetti. Divaniye’deki bir sağlık yetkilisinin yerel basına verdiği bilgiye göre, 20 yaşındaki bir sivil gösterici, Bedir örgütüne ait muhafızların kurşunuyla yaralandı ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.172457Böylece gösteriler başladığından beri hayatını kaybedenlerin sayısı 8’e yükselmiş oldu.BAĞDAT’TA GÖSTERİCİLERE MÜDAHALEFransız haber ajansı (AFP) muhabirinin aktardığına göre, güvenlik güçleri, Bağdat’ın merkezindeki Yeşil Bölge’ye gitmeye çalışan yüzlerce göstericiye, göz yaşartıcı gaz ve tazyikli su ile müdahale etti.

Gösterilerin koordinasyonu yapan kişilerden olan sivil eylemci Şemhi Cebr’in yerel kaynaklara aktardığına göre, Bağdat’ta öğleden sonra başlayıp saat 18.00’e kadar sürecek toplu gösteriler planlanıyor.172495

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.