SON DAKİKA
Hava Durumu

Irak Türkmen Cephesi'nden önemli açıklama

Irak Türkmen Cephesi, Kerkük'ün peşmergeden temizlenmesi sonrası kentteki huzuru bozmak isteyenlerin çabalarının boşa çıkacağını belirtti.

Haber Giriş Tarihi: 19.07.2018 18:59
Haber Güncellenme Tarihi: 19.07.2018 18:57
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Irak Türkmen Cephesi'nden önemli açıklama

Irak Türkmen Cephesi (ITC) dün Kerkük’te meydana gelen patlamalarla ilgili bildiri yayınladı.

ITC Enformasyon Dairesinin yayınladığı bildiride şu sözlere yer verildi:

“16 Ekim 2017 tarihi sonrası Irak güvenlik güçleri tarafından Kerkük’te güvenliği sağlaması nedeniyle,tüm halk derin bir nefes almıştır. Hayal kırıklığına uğrayan korkak terör örgütleri ve yandaşları ise,dün gece olduğu gibi patlamalara teşebbüs ederek güvenliği bozmak, korkuya yol açmak ve vatandaşları sindirmek çabasıyla başarısız olmuş ve hüsrana uğremıştır.

Kerkük’ün Türkmen semtelerin’den ve ticaret merkezlerinden biri olan Bağdatyolu caddesi üzerinde meydana gelen patlamalarda, sivil insanlar yaralanmıştır ve dükkanlar maddi zarar görmüştür.

Irak Türkmen Cephesi olarak patlamaları şiddetle kınarken, Kerkük halkı’nın daha birlik beraberlik ve şehrimizi istikrarsızlaştımak isteyenlere şans ve fırsat tanımamak için güvenlik güçleri ile işbirliği içinde olmasına çağrıyoruz. 

Kerkük’ün ve Irak’ın diğer şehirlerinin güvenliğini ve istikrarının sağlanmasını dilerken,tüm yaralılarımıza acil şifalar niyaz ederiz."

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.