SON DAKİKA
Hava Durumu

ITC lideri Salihi, Suriye Türkmen Meclisi heyeti ile görüştü

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Lideri Erşat Salihi bir konferans için bulunduğu Gaziantep şehrinde bugün, 21 Şubat'ta önemli bir görüşme gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 21.02.2018 21:34
Haber Güncellenme Tarihi: 21.02.2018 21:34
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
ITC lideri Salihi, Suriye Türkmen Meclisi heyeti ile görüştü

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Lideri Erşat Salihi bir konferans için bulunduğu Gaziantep şehrinde bugün, 21 Şubat'ta önemli bir görüşme gerçekleştirdi. Türkmeneli Cephesi'nin haberine göre Salihi, “Ortadoğu’nun Geleceği ve Irak Türkmenleri” konferansı nedeniyle gerçekleştirdiği Gaziantep ziyareti kapsamında, Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Dr. Mehmet Vecih Cuma başkanlığındaki Meclis heyetiyle bir araya gelerek özel toplantı gerçekleştirdi.

Yapılan görüşmede Irak ve Suriye Türkmenlerinin mevcut durumları ve gelecekleri hakkında istişarelerde bulunuldu. Öte yandan Gaziantep'teki konferansta ITC liderine yöneltilen "Geleceğe dönük programınız nedir?" sorusuna, Salihi'nin verdiği “Türkmeneli Cephesi'dir." cevabı etkinliğe damga vurdu.

ITC lideri Erşat Salihi ziyaretinin dün, Irak'ın Gaziantep Konsolosluğunu ziyaret ederek, Türkmen kökenli Başkonsolos Müeyyet Köprülü ile bir araya gelmişti. Salihi, Başkonsolos Köprülü ile Türkiye ve Irak arasındaki ilişkiler ve Gaziantep’te eğitim gören Türkmen öğrencilerinin son durumunu ele aldı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.