SON DAKİKA
Hava Durumu

Kazakistan'ın "en iyi ürün" ödülü bir Türk firmasının oldu

Eczacıbaşı Holding bünyesinde Kazakistan’da temizlik kağıt ürünleri üreten İpek Kağıt Central Asia firmasına “Halk için en iyi ürün” dalında ödül verildi.

Haber Giriş Tarihi: 27.07.2018 16:38
Haber Güncellenme Tarihi: 27.07.2018 19:13
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kazakistan'ın "en iyi ürün" ödülü bir Türk firmasının oldu

Kazakistan'ın başkenti Astana'da İpek Kağıt Central Asia firması, "Kazakistan’ın En İyi Ürünleri" fuar yarışmasında "Halk için en iyi ürün" ödülü kazandı.

Atameken” Ulusal Girişimciler Odası tarafınca her yıl düzenlenen ödül törenine, Kazakistan’da üretim yapan şirketlerin temsilcileri, yetkililer ve çok sayıda davetli katıldı. Törende, Eczacıbaşı Holding bünyesinde Kazakistan’da temizlik kağıt ürünleri üreten İpek Kağıt Central Asia firmasına “Halk için en iyi ürün” dalında ödül verildi.

SOYDAŞLARA İSTİHDAM KAPISI

İpek Kağıt Central Asia firması Genel Müdürü Fatih Turna, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kazakistan ve Orta Asya bölgesi için yüksek kalitede ürünler üretmeye çalıştıklarını belirterek, şirket çalışanların yüzde 99’unun Kazak vatandaşı olduğunu ifade etti.

Turna, "Firmamızın her çalışanı işini severek yapıyor, çok mutlu. Başarımızın anahtarı da bu diye düşünüyorum. Bu tür ödüller bizi motive ediyor. Amacımız bölgede ihracatı daha da artırmak." ifadelerini kullandı.

Atameken” Ulusal Girişimciler Odası Yönetici Direktörü Saltanat Abdikarimova, ülkede üretim yapan yabancı firmaların kaliteli ürünler ürettiğine dikkati çekerek, “Yabancı firmalarda çalışan vatandaşlarımız sürdürülebilir iş yapmayı öğreniyor, profesyonel deneyimlerini artırıyor. Yabancı firmaların ülkemizde üretim yapmalarını memnuniyetle karşılıyoruz.” dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.