SON DAKİKA
Hava Durumu

Kazakistan, petrol üretimini arttırıyor

Kazakistan petrol üretimine hız verdi. Kazakistan Petrol, Gaz ve Enerji Kurumu, “Kazenerji” Genel Müdürü Aset Magauov, Kazakistan’ın yıllık petrol üretimini 2025 yılına kadar 104 milyon tona çıkartmayı hedeflediklerini açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 27.07.2018 16:32
Haber Güncellenme Tarihi: 27.07.2018 20:02
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kazakistan, petrol üretimini arttırıyor

Kazakistan'ın başkenti Astana’da, 60’i aşkın yabancı kuruluş temsilcisine ülkenin petrol ve gaz alanındaki perspektifi tanıtıldı. Ham petrol üretiminin arttırılacağı duyuruldu.

HEDEF: 104 MİLYON TON

TRT Avaz'ın haberine göre, Dışişleri Bakanlığı binasında gerçekleşen toplantıda katılımcılara bilgi veren Kazakistan Petrol, Gaz ve Enerji Kurumu, “Kazenerji” Genel Müdürü Aset Magauov, Kazakistan’ın yıllık petrol üretimini 2025 yılına kadar 104 milyon tona çıkartmayı hedeflediklerini açıkladı.

KARAŞIGANAK'A İLAVE PETROL ÇIKARMA ÜNİTESİ

Bu amaçla, ülkenin en büyük petrol üretim sahaları olarak bilinen Tengiz, Karaşıganak ve Kaşagan’da yeni projeler hayata geçirilecek. Kaşagan’da 13 milyon ton olan yıllık üretim 16 milyona, 30 binden fazla kişinin istihdam edildiği Tengiz’deki petrol üretimi ise 39 milyon tona yükseltilecek. Karaşıganak da ise var olanlara ilaveten 4.petrol çıkarma ünitesi inşa edilecek.

Kazakistan’da 2017 yılında 86.2 milyon ton ham petrol üretilmişti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.