SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Jeenbekov'dan Filistin mesajı

Cumhurbaşkanı Jeenbekov, Filistin Dışişleri Bakanı Riad Malki'nin ülkeye ziyaretinin Kırgızistan ve Filistin arasındaki ilişkileri yeni düzeye çıkaracağına olan güvenini dile getirdi.

Haber Giriş Tarihi: 30.07.2018 16:21
Haber Güncellenme Tarihi: 30.07.2018 16:49
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırgızistan Cumhurbaşkanı Jeenbekov'dan Filistin mesajı

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Jeenbekov 28 Temmuz'da Filistin Dışişleri Bakanı Riad Malki'yi kabul etti. Cumhurbaşkanı Jeenbekov, "Kırgızistan tüm alanda Filistin ile işbirliği yapmaya hazır." dedi.

Kabar'ın haberine göre Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, görüşmede Kırgızistan ve Filistin arasında işbirliği geliştirme ve güçlendirme konuları ele alındı. Cumhurbaşkanı Jeenbekov, Filistin Dışişleri Bakanı Riad Malki'nin ülkeye ziyaretinin Kırgızistan ve Filistin arasındaki ilişkileri yeni düzeye çıkaracağına olan güvenini dile getirdi.

Filistin Cumhurbaşkanı Mahmud Abbas'ın sıcak selamlarını ileten Riad Malki, iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesi için elinden geleni yapacağını söyledi. Kırgızistan'ın Filistin ile işbirliğine hazır olduğunu işaret eden Jeenbekov, Filistin halkına barış, refah ve huzur diledi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.