SON DAKİKA
Hava Durumu

Türk Dünyası Belgesel Film Festivaline müracaatlar başladı

Türk Dünyası Belgesel Film Festivali için müracaatların başladığı bildirildi.

Haber Giriş Tarihi: 23.02.2018 16:09
Haber Güncellenme Tarihi: 23.02.2018 16:09
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Türk Dünyası Belgesel Film Festivaline müracaatlar başladı

Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu’nun organize ettiği ve Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’nin proje ortağı olduğu 3. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali’nde müracaatların başladığı bildirildi.

Federasyon Başkanı Menderes Demir, bugün (23 Şubat) düzenlediği toplantıda, profesyonel ve öğrenci kategorilerinde gerçekleştirilecek olan film festivali ve yarışmasına müracaatların 10 Ağustos 2018 günü mesai bitimine kadar yapılabileceğini söyledi.

Sonuçların 29 Eylül 2018 günü yapılacak olan ödül töreninde belli olacağını kaydeden Demir, "Ödüller profesyonel ve öğrenci kategorilerinde olmak üzere, birinci eserin sahibine 20 bin, ikinciye 10 bin ve üçüncüye ise 7 bin lira verilmesi ve öğrenci kategorisinde ise birinci eser sahibine 15 bin, ikinci esere 7 bin ve üçüncü esere ise 5 bin lira ödül verilmesi planlandı. Seçici kurul tarafından belirlenen eserlere ise mansiyon ödülü verilecek “ açıklamasında bulundu.

Bilindiği gibi İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde 28 Eylül 2017'de Türk Sineması'nda Geleneksel Kahramanlar Sergisi'nin açılışı ile başlayan 2. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali'nde Öğrenci ve Profesyonel Kategori'de finalist filmler gösterilmiş, 23 yönetmen söyleşisi ve 2 panel yapılmıştı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.