SON DAKİKA
Hava Durumu

Türkmen lider Erşat Salihi, Gaziantep'te

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Genel Başkanı Erşat Salihi “Ortadoğu’nun Geleceği ve Irak Türkmenleri” adlı konferans için Gaziantep'te bulunuyor.

Haber Giriş Tarihi: 20.02.2018 14:49
Haber Güncellenme Tarihi: 20.02.2018 14:58
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Türkmen lider Erşat Salihi, Gaziantep'te

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Genel Başkanı Erşat Salihi “Ortadoğu’nun Geleceği ve Irak Türkmenleri” adlı konferans için Gaziantep'e ziyaret gerçekleştirdi. Konferansın yarın 21 Şubat'ta saat 14:00'da Gaziantep Üniversitesi'nde gerçekleştirileceği öğrenildi. 

Türkmeneli Cephesi haber sitesine göre ITC lideri Erşat Salihi ziyaretinin ilk gününde Irak Cumhuriyeti'nin Gaziantep konsolosluğunu ziyaret ederek Türkmen kökenli Başkonsolos Müeyyet Köprülü ile bir araya geldi. Salihi, Başkonsolos Köprülü ile Türkiye ve Irak arasındaki ilişkiler ve Gaziantep’te eğitim gören Türkmen öğrencilerinin son durumunu ele aldı.

 

Türkmen komutan Altınköprü'de

Irak ordusuna bağlı milis güçlerden Haşdi Şabi'nin Türkmen komutanı Yılmaz Neccar, Kerkük-Erbil yolu üzerinde bulunan stratejik kent olan Altınköprü'de incelemelerde bulundu. Türkmen Komutan Neccar ve beraberindeki heyet ITC Altınköprü büro sorumlusu Adnan Hürşit tarafından karşılandı.Yapılan görüşmede Neccar, Altınköprü’nün son güvenlik durumu ve halkın ihtiyaçları hakkında bilgi aldı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.