SON DAKİKA
Hava Durumu

TÜRKPA Genel Sekreteri Mamayusupov, AGİT toplantısına katıldı

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi (AGİTPA) 17’nci Kış Oturumu, 22-23 Şubat 2018 tarihinde, AGİT’in Viyana’da yerleşik Hofburg Sarayı’ndaki merkezinde gerçekleşti.

Haber Giriş Tarihi: 26.02.2018 20:59
Haber Güncellenme Tarihi: 26.02.2018 21:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
TÜRKPA Genel Sekreteri Mamayusupov, AGİT toplantısına katıldı

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi (AGİTPA) 17’nci Kış Oturumu, 22-23 Şubat 2018 tarihinde, AGİT’in Viyana’da yerleşik Hofburg Sarayı’ndaki merkezinde gerçekleşti. Oturumun ana gündem maddeleri “sahte haber”, iklim değişikliği, terörizm, göç ve silah kontrolü gibi konulardı. AGİT üye ülkeleri milletvekilleri, uluslararası gerilimin tırmandığı dönemlerde diyalog düzeyinin geliştirilmesine yönelik ihtiyacı da ele aldılar.

Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Genel Sekreteri Altınbek Mamayusupov da misafir olarak toplantıya katıldı. AGİTPA’nın oturumu vesilesiyle TÜRKPA üyesi ülkelerin heyetleri ve Özbekistan Ali Meclisi Yasama Kanadı Başkan Yardımcısı Boriy Alihanov ile bir araya geldi.

Toplantı çerçevesinde Mamayusupov, AGİTPA Genel Sekreteri Roberto Montella ve AGİTPA Viyana Özel Temsilcisi Büyükelçi Andreas Nothelle ile görüştü. Taraflar AGİTPA ve TÜRKPA arasında yapılabilecek olası iş birliği projelerini görüştü ve somut alanlarda atılabilecek ortak adımların geliştirilmesi hususunda görüş alışverişinde bulundu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.