SON DAKİKA
Hava Durumu

TÜRKPA heyeti, başkent Ankara'da temaslarda bulundu

Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yıldız’ın da eşlik ettiği TÜRKPA heyetinin üç günlük Ankara ziyareti 22 Şubat 2018 tarihinde sona erdi.

Haber Giriş Tarihi: 23.02.2018 16:09
Haber Güncellenme Tarihi: 23.02.2018 16:12
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
TÜRKPA heyeti, başkent Ankara'da temaslarda bulundu

Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yıldız’ın da eşlik ettiği TÜRKPA heyetinin üç günlük Ankara ziyareti 22 Şubat 2018 tarihinde sona erdi. 

Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Genel Sekreteri Altınbek Mamayusupov, başkent Ankara ziyaretinin son gününde İstanbul Milletvekili ve TÜRKPA Çevre ve Doğal Kaynaklar Komisyonu Başkan Yardımcısı Feyzullah Kıyıklık, İstanbul Milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, Adana Milletvekili ve Türkiye - Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Necdet Ünüvar ile bir araya geldi. Mamayusupov ardından TBMM Araştırma Hizmetleri Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Kıyıklık ile gerçekleştirilen görüşmede, 2018 yılında düzenlenecek olan TÜRKPA Çevre ve Doğal Kaynaklar Komisyonu 4. Toplantısı ve İstanbul’da yapılacak olan Atık Yönetimi ve GDO Çalıştayı hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır’ın makamında gerçekleşen görüşmenin ana gündem maddesi ise, TÜRKPA üye parlamentoları Dışişleri Komisyonları ortak toplantısı hakkında oldu.

Türkiye - Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Ünüvar’ın makamında yapılan görüşmede de TÜRKPA’nın hedef ve beklentileri ele alındı. Daha sonra TBMM Araştırma Hizmetleri Başkanlığı ziyaret edildi. Görüşmede TÜRKPA üyesi ülkeler parlamentoları araştırma birimleri arasında gerçekleştirilebilecek olası iş birliği imkânları istişare edildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.