SON DAKİKA
Hava Durumu

Ziraat Bankası'ndan Batı Trakyalı tütüncüye destek

Trakya Tütün Üreticileri Kooperatifi sezon öncesi borç para almak zorunda kalan üreticilerin sıkıntısını gidermek için çok önemli bir adım attı. Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası ile ucuz kredi verilmesi için anlaşma yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 14.02.2018 18:59
Haber Güncellenme Tarihi: 14.02.2018 19:03
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ziraat Bankası'ndan Batı Trakyalı tütüncüye destek

Trakya Tütün Üreticileri Kooperatifi sezon öncesi borç para almak zorunda kalan üreticilerin sıkıntısını gidermek için çok önemli bir adım attı. Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası ile ucuz kredi verilmesi için anlaşma yaptı.

Batı Trakya merkezli Millet Gazetesi'nin haberine göre Yunanistan’da yaşanan ekonomik kriz nedeniyle Batı Trakya’da tütüncülükle geçimini sağlayan bir çok üretici son yıllarda ekonomik zorlukların üstesinden gelebilmek için sezon öncesi tütün tüccarlardan borç para almak zorunda kalıyorlar. Trakya Tütün Üreticileri Kooperatifi sezon öncesi borç para almak zorunda kalan üreticilerin sıkıntısını gidermek için çok önemli bir adım attı. Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası ile ucuz kredi verilmesi için anlaşma yaptı.

Kredi anlaşması Trakya Tütüncüler Kooperatifi toplantı salonunda 12 Şubat Pazartesi sabahı düzenlenen törenle imzalandı. Törene, kooperatifi başkanı Hüseyin Esat, yönetim kurulu üyeleri ve T.C. Ziraat Bankası Gümülcine Şube Müdürü Mustafa Karabulut katıldı. Törende kooperatif başkanı ve banka müdürü kredi anlaşması hakkında basın mensuplarına bilgiler verdiler.

Tütüncüler için önemli bir anlaşmaya imza attıklarını belirten Trakya Tütüncüler Kooperatifi Başkanı Hüseyin Esat, her zaman tütüncülerin yanında olduklarını dile getirdi. Başkan Esat, “Biz her zaman üyelerimizin yanında olduk. Yönetim olarak tütün üreticilerin düşük faizli kredi alabilmeleri için uzun zamandan beri çalışmalarımız vardı. Bu konuyla ilgili bir çok görüşmelerimiz oldu. Ziraat Bankası ile uzlaştık. Tabii bu krediyi almak isteyenlerin mutlaka üretici olması gerekiyor. Bugün de burada T.C. Ziraat Bankası Gümülcine Şube Müdürü Mustafa Karabulut ile üreticilerimizin düşük faaizli kredi alabilmeleri için sözleşme imzaladık. Hepimizin bildiği gibi Ziraat Bankası Yunanistan’daki diğer bankalar ile aynı sistemle çalışıyor. Hatta verilecek kredi faizi diğer bankalardan daha düşük. Üyelerimiz Ziraat Bankasından kredi alabilmeleri için tarla bildirimleri yaparken Ziraat Bankası'nda olan hesap numarasını getirmeleri gerekiyor” dedi.

Kredi anlaşmasıyla ilgili koopetatif başkanı Hüseyin Esat’la birlikte basına bilgi veren T.C Ziraat Bankası Gümülcine Şube Müdürü Mustafa Karabulut, amaçlarının bölgedeki tütün üreticilerini desteklemek olduğunu belirtti. Batı Trakya’da geçimini tütüncülükle sağlayan, ekonomik zorluklar nedeniyle henüz ekmediği ve toplamadığı ürünler için tüccarlardan borç almak zorunda kalan üreticilere yapılan kredi anlaşması büyük kolaylı sağlayacak. Üreticiler, tüccarlardan borç para almak yerine bankadan düşük faizli kredi alacak.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.