SON DAKİKA
Hava Durumu

Kıyiv'de "Kırım’dan Lviv’e Kadar" destek konseri

Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’de, Ukrayna askerî istihbaratına bağlı "Krıla" özel birimine destek olmak amacıyla “Kırım’dan Lviv’e Kadar” adlı konser tertip edildi.

Haber Giriş Tarihi: 28.05.2024 18:00
Haber Güncellenme Tarihi: 28.05.2024 18:37
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kıyiv'de "Kırım’dan Lviv’e Kadar" destek konseri

Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’deki Aktör Evi Kültür Merkezi'nde, Ukrayna askerlerine destek olmak amacıyla “Kırım’dan Lviv’e Kadar” adlı konser düzenlendi.

Kırım Tatar keman sanatçısı Şevket Ablalimov ile Ukraynalı piyano sanatçısı Nataliya Stroçan tarafından verilen konserde, besteci Elvira Emir’in “Kırım Desenleri”, Viktor Kosenko’nun “Hayaller” ve Nazim Ametov’un “Yazıt” şarkıları başta olmak üzere çok sayıda eser icra edildi.

Konseri organize eden “Star life Charity” Vakfı Başkanı Svyatoslav Samus, konserin savaş dronlarına ihtiyaç duyan Ukrayna Savunma Bakanlığı İstihbarat Başmüdürlüğüne bağlı “Krıla” özel biriminine destek vermek için düzenlendiğini aktararak, “İkinci amacımız ise sanatseverlere Kırım Tatar kültürünü tanıtmaktır.” şeklinde konuştu.

Konsere katılan herkese teşekkür eden keman sanatçısı Şevket Ablalimov, “Herkes elinden geldiği gibi destek oluyor. Ben müzisyenim, müzik benim silahım. Ukrayna turunu da düzenlemeyi planlıyoruz.” dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.