SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna: Rusya'ya ait 17 SİHA ve bir füze düşürdük

Ukrayna'ya karşı hava saldırılarını sürdüren Rus ordusu, gece saatlerinde Ukrayna’ya yönelik 24 SİHA ve bir füzeyle saldırı gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 08.04.2024 09:41
Haber Güncellenme Tarihi: 08.04.2024 10:40
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna: Rusya'ya ait 17 SİHA ve bir füze düşürdük

Rusya, 7 Nisan’ı 8 Nisan’a bağlayan gece Ukrayna’nın farklı bölgelerine İran yapımı kamikaze silahlı insansız hava araçları (SİHA) ve bir füzeyle saldırı düzenledi. Ukrayna ordusu, işgalcilere ait 17 SİHA'yı düşürdü.

Ukrayna Hava Kuvvetlerinden bu sabah yapılan açıklamada, Rus işgal güçlerinin gece saatlerinde Rusya’nın Yeysk ve Kursk bölgelerinden, Rus işgali altındaki Kırım'dan 24 adet Şahid tipi SİHA ve işgal altındaki Zaporijjya bölgesinden KH-59 güdümlü hava füzesiyle saldırdığı aktarıldı.

Ukrayna ordusunun farklı birimleri tarafından gece boyunca Odesa, Mıkolayiv, Kirovograd, Hmelnıtskıy ve Jıtomir bölgelerinde toplamda 17 SİHA ve bir füzenin düşürüldüğü bildirildi.

RUSYA SİVİL ALTYAPIYA YÖNELİK SALDIRILARINI SÜRDÜRÜYOR

Gece düzenlenen hava saldırısında işgalcilerin Jıtomir bölgesindeki kritik öneme sahip altyapı tesisini hedef aldığı belirtildi. Ayrıca Mıkolayiv bölgesinde saldırı sonucu elektrik hatlarının zarar gördüğü, Odesa’da ise SİHA’lardan biri lojistik ve nakliye tesisine isabet etti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.